Przed nami piąta edycja Kongresu MIT Sloan Management Review Polska. Wydarzenie skupia wybitnych ekspertów cyfrowej transformacji i liderów biznesu z całej Polski.

Wśród zaproszonych na Kongres m.in.: Iwo Zmyślony, Achilles Georgiu, Stephanie L. Woerner, Krzysztof Folta, Ewa Stelmasiak i Piotr Markowicz. Uczestnicy wezmą udział w dwóch ścieżkach tematycznych poświęconych innowacyjności i przywództwu.

Organizuje go ICAN Institute, lider na rynku executive education oraz redakcja „MIT Sloan Management Review Polska”. To pierwsza w Europie edycja magazynu wydawanego przez Massachusetts Institute of Technology (uznawanego w rankingach za najlepszą uczelnię na świecie). Na wirtualnej scenie wystąpią wybitni badacze związani z MIT, którzy zaprezentują najnowsze trendy, koncepcje i badania istotne dla biznesu.

V Kongres MIT Sloan Management Review Polska - baner
V Kongres MIT Sloan Management Review Polska

To jedno z najważniejszych wydarzeń technologiczno-biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego 5. edycja skupi się na tematyce innowacji w procesie cyfrowej transformacji oraz przewodzeniu w zdigitalizowanej i zmiennej rzeczywistości. Kongres stwarza przestrzeń do wymiany wiedzy o wykorzystywaniu technologii w biznesie z naciskiem na praktyczne aspekty.

2 ścieżki tematyczne: innowacje i przywództwo

1. dnia Kongresu MIT Sloan Management Review odbędą się wystąpienia ekspertów pod hasłem „Wyzwalanie innowacyjności”. (Będące jednocześnie częścią ścieżki tematycznej „Transformacja cyfrowa oparta na innowacjach”.) Poruszone zostaną zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją i jej strategiczną rolą w rozwoju biznesu, cyfryzacją firm rodzinnych. Omówione zostaną także sposoby dobrania odpowiedniej technologii do kultury organizacyjnej firmy. Nie zabraknie także miejsca na dyskusję o najnowszych trendach w obszarze e-handlu w sektorach B2B i B2C. Tego dnia wystąpią:

  • Achilles Georgiu – ekspert zarządzania innowacją i wykładowca akademicki, Central European University
  • Sam Ransbotham – profesor Boston College i  AI Editor w „MIT Sloan Management Review”.
  • Stephanie L. Woerner – Principal Research Scientist w MIT Sloan School of Management oraz Dyrektor MIT CISR.
  • Krzysztof Folta – prezes zarządu TIM SA, praktyk biznesu z ponad 25-letnim doświadczeniem.
  • Piotr Markowicz – dyrektor Strategii i Rozwoju ICT w Orange Polska.

2. dnia wydarzenia, opatrzonego hasłem „Zarządzanie ludźmi w niepewnych czasach”, uczestnicy wysłuchają wystąpień ze ścieżki „Przywództwo i HR”. Na wirtualnej scenie powitamy takich ekspertów, jak:

  • Iwo Zmyślony –projektant zmiany, usług i doświadczeń, metodolog procesów projektowych.
  • Ewa Stelmasiak – ekspertka ds. wellbeingu osobistego i organizacyjnego.
  • Joanna Pommersbach – konsultantka HR i trenerka przywództwa.
  • George Westerman – ekspert nowych technologii w MIT Sloan Initiative on the Digital Economy.

Prelegenci poruszą tematy jak wykorzystywania AI (w tym czatu GPT) do usprawnienia pracy w firmie. Omówione pod kątem wad i zalet zostaną cztery ścieżki cyfrowej transformacji oraz tworzenia kultury innowacji.

Ponadto poruszone zostaną zagadnienia związane ze stosowaniem algorytmów w rekrutacji. W związku z czasami pracy zdalnej będzie można dowiedzieć się, jak dbać o dobrostan i inkluzywność w czasach pracy zdalnej oraz o zaangażowanie lidera.

Rejestracja na V Kongres MIT Sloan Management Review

W wydarzeniu można wziąć bezpłatny udział lub skorzystać z płatnych pakietów uczestnictwa z dodatkowymi aktywnościami i materiałami. Szczegóły i rejestracja na kongres.mitsmr.pl

Źródło: ICAN