Wyższa produktywność pracy, szybsze podejmowanie decyzji, a także lepsze zarządzanie informacjami – takie korzyści daje użytkownikom MS Office praca z programem OneNote. Aplikacja ta wspiera przygotowywanie notatek oraz zarządzanie nimi, pozwalając m.in. na zapisywanie tekstów, dźwięków, obrazów, ich współdzielenie oraz kategoryzowanie. Wszystkie informacje przechowywane są
w chmurze, a więc są stale dostępne i edytowalne z każdego miejsca z dostępem do Internetu.

Pojemny notatnik zapisany w chmurze

OneNote to program do sprawnego robienia notatek, ich organizowania i utrwalania na wiele różnych sposobów. Zapiski można sporządzać tradycyjnie – z wykorzystaniem klawiatury, lub też nagrywając je czy też zapisując na tablecie – rysikiem lub odręcznie. Dzięki aplikacji można sprawnie zarządzać informacjami, w których posiadaniu jesteśmy, łączyć notatki w jednym miejscu, a także je współdzielić. Wszystkie zapiski można dowolnie kategoryzować i nadawać im priorytety ważności. Program umożliwia także wyróżnianie najważniejszych pomysłów, a także ustawianie przypomnień, tak by nic nam nie umknęło.

W praktyce OneNote to bardzo pojemny i lekki notatnik, w którym możemy zmieścić dowolną liczbę folderów, sekcji oraz stron i w pełni dostosować ich organizację do swoich potrzeb  – komentuje Tomasz Smirnow z Onex Group. – Co więcej, OneNote umobilnia nasze zapiski, które są przechowywane w chmurze. Dzięki temu mamy do nich stały dostęp, niezależnie od miejsca,
w którym przebywamy – wystarczy, że zalogujemy się do aplikacji z dowolnego urządzenia, połączonego z Internetem  – dodaje.

Tablice prezentacyjne i profesjonalne funkcje badawcze

OneNote nie tylko wspiera zarządzanie notatkami, ale także organizację spotkań warsztatowych czy też tzw. burz mózgów. – OneNote można łatwo połączyć z rzutnikiem cyfrowym. Wówczas zostaje utworzona tablica prezentacyjna, którą można edytować w czasie rzeczywistym. To wyraźnie usprawnia prowadzenie spotkań, a praca na „żywym dokumencie” oszczędza czas i jest bardziej wydajna – mówi T.Smirnow.

One Note posiada także profesjonalne funkcje badawcze, zbierające informacje z sieci Web lub innych dokumentów. – W praktyce wygląda to tak, że po przeciągnięciu tekstu, rysunku czy tabeli do programu OneNote, program ten dodaje adres witryny sieci Web lub lokalizacji pliku w postaci odwołania. – komentuje T. Smirnow. – Warto podkreślić, że pomimo wszystkich zaawansowanych funkcji, OneNote cechuje przyjazny, znany z pozostałych składowych MS Office, interfejs użytkownika, dzięki czemu obsługa programu jest intuicyjna – komentuje T.Smirnow.

OneNote jest dostępny w pakietach Office 365 oraz Office 2013.

Źródło: Onex Group