Nadchodzi rewolucja w sprzedaży. Powstała aplikacja, która wykorzystuje możliwości Androida i iOS 11 do skanowania rzeczywistej przestrzeni i nanoszenia na nią wirtualnych przedmiotów. Użytkownicy mogą w ten sposób urządzać wnętrza swoich domów czy zmieniać kolor karoserii samochodu. Wszystko w skali 1:1!

Zastosowań aplikacji jest jednak zdecydowanie więcej. Sprawdza się ona przede wszystkim w branżach, gdzie dotąd wizualizacja produktów była bardzo trudna.

– Nasze rozwiązanie kierujemy m.in. do branży przemysłowej. Firmy, które dotąd brały udział w targach i chciały tam pokazywać swoje maszyny, a wiązało się to z całą logistyką i ciężkim transportem, dziś mogą używać telefonu czy tabletu i w ten sposób pokazywać swój sprzęt w rzeczywistym rozmiarze. Podobnie z branżą deweloperską. Dzięki oprogramowaniu od VR Visio jesteśmy w stanie postawić blok mieszkalny w dowolnym miejscu, wejść do urządzonego mieszkania i pokazać potencjalnemu nabywcy, jak będzie wyglądać jego wymarzony dom. Z punktu widzenia przedsiębiorcy to solidne wsparcie sprzedaży. Tak atrakcyjna i realistyczna prezentacja produktów dotąd nie była możliwa – mówi Adam Cegielski, CEO VR Visio.