Innowacje w każdym bąbelku. PepsiCo współpracuje z Microsoft. PepsiCo nawiązało partnerstwo z Microsoft w celu uzyskania lepszej sprawności operacyjnej i wdrażania innowacji produktowych w obliczu rosnącego zapotrzebowania konsumentów. W ramach współpracy firma nie tylko wdroży przeniesie oprogramowanie do bezpiecznej współpracy Microsoft 365 i Microsoft. Przede wszystkim migruje system do zarządzania przedsiębiorstwem SAP do chmury Microsoft Azurew celu sprawniejszego wprowadzania innowacji w zakresie rozwoju produktów. Ponadto jakości obsługi klienta i realizacji celów zrównoważonego rozwoju.  

Pięcioletnie partnerstwo przyspieszy zdolność PepsiCo do sprostania rosnącemu zapotrzebowaniu na żywność i napoje. Współpraca napędzi innowacje we wszystkich obszarach działalności i przyczyni się do tworzenia lepszych doświadczeń konsumenckich. W ramach umowy Microsoft stał się preferowanym dostawcą chmury, przyspieszając konsolidację i modernizację infrastruktury, systemów ERP oraz poprawiając bezpieczeństwo danych.  

Innowacje w każdym bąbelku. PepsiCo współpracuje z Microsoft-granatowy ekran komputera z białą strzałką.
Innowacje w każdym bąbelku. PepsiCo współpracuje z Microsoft

Innowacje z chmurą Microsoft Azure

W ramach umowy największy na świecie producent napojów bezalkoholowych i produktów spożywczych wdroży Microsoft 365 i Microsoft Teams dla wszystkich swoich 270 000 pracowników na całym świecie. Ponadto chmura Microsoft Azure zapewni PepsiCo większą zwinność i możliwość lepszego zarządzania informacjami. Wszystko w ramach posiadanej bazy danych w celu wprowadzania innowacji w zakresie produktów. Ponadto personalizacji doświadczeń klientów i realizacji celów zrównoważonego rozwoju. 

Dzięki partnerstwu z Microsoft PepsiCo zwiększy możliwości w zakresie świadczenia usług, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na niezbędne towary. Jednocześnie wprowadzając innowacje, które sprawią, że nasze działania i pracownicy będą silniejsi i bardziej odporni na wyzwania przyszłości.

Kultura cyfrowa w organizacji

Partnerstwo Microsoft z firmą PepsiCo pozwoli w nowy i ekscytujący sposób wykorzystać możliwości Azure i AI w ciągle zmieniającym się łańcuchu dostaw i krajobrazie handlowym. Migrując do Azure globalny system zarządzania danymi PepsiCo oraz system SAP, Microsoft pomoże firmie w zwiększeniu wydajności w całym cyklu życia produktów. Mobilna komunikacja i współpraca dla wszystkich pracowników pozwolą wzmocnić poziom kultury cyfrowej organizacji. 

Innym istotnym celem partnerstwa jest realizacja celów operacyjnych, a także ambitnych i innowacyjnych planów firmy PepsiCo. Posłuży do tego m.in. wykorzystanie możliwości i zwinności działania, które oferuje chmura obliczeniowa. Jednocześnie firmy zapewniają możliwość poszerzenia wzajemnych relacji w przyszłości. 

Źródło: Microsoft