Chcesz tworzyć i realizować projekty jak prawdziwy mistrz, krok po kroku realizując ich kolejne etapy? PRINCE2® Practitoner to wyższy poziom wtajemniczenia w tajniki jednej z najefektywniejszych metodyk na świecie. Sprawdź, jak skutecznie ją opanować.

Do celu krok po kroku

O tym, że nawet to, co ekstremalnie trudne cele osiąga się małymi krokami, przekonał się w latach 80. XX wieku pewien brytyjski alpinista, Joe Simpson. W czasie zejścia z jednego z peruwiańskich szczytów, Siula Grande, mężczyzna złamał nogę i runął w szczelinę lodowca. Nie tylko przeżył upadek, ale też – połamany oraz kompletnie wycieńczony – dotarł do obozu u podnóży gór, unikając niemal pewnej śmierci. Simpson opisał swoją historię w książce Touching the Void. Przetrwał m.in. dlatego, że, idąc po ratunek, koncentrował się nie na całej tułaczce, ale na docieraniu do kolejnych, widocznych gołym okiem checkpointów (np. najbliższych głazów).

Strategia osiągania celów małymi krokami działa w praktycznie każdym obszarze życia. W przypadku zarządzania projektami jedną z najskuteczniejszych, promujących to podejście metodyk jest PRINCE2®. Cechuje ją z jednej strony pewien stopień formalizacji i uporządkowania, z drugiej – elastyczność i uniwersalność. Sprawia to, że da się ją zastosować do praktycznie każdego projektu.

Certyfikacja w zakresie tej metodyki obejmuje 2 poziomy zaawansowania: Foundation i Practitioner. Można je osiągnąć, odbywając dedykowany kurs i zdając egzamin. Szkolenie PRINCE2® Foundation zarezerwowane jest dla osób początkujących, a szkolenie PRINCE2® Practitioner – dla osób, które chcą zarządzać projektami jak prawdziwi eksperci.

Kto i jak skorzysta ze szkolenia?

PRINCE2® 7th edition Practitioner to kolejny etap szkolenia Foundation. Pozwala na efektywne i praktyczne wykorzystanie wiedzy i umiejętności zdobytych podczas szkolenia Foundation. Podczas kursu analizowane są główne aspekty projektu, a nacisk kładziony jest na skalowalność metodyki, umiejętność dostosowania i właściwego postępowania w projekcie.

Dwudniowe, zwieńczone egzaminem szkolenie w języku polskim (w formie stacjonarnej lub online: na żywo, w czasie rzeczywistym) skierowane jest do członków zespołów projektowych, kierowników projektu, menedżerów czy osób pragnących wznieść swoje kompetencje w zakresie zarządzania projektami na wyższy poziom. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku na egzaminie uczestnik otrzymuje uznany na arenie międzynarodowej certyfikat. W trakcie kursu może natomiast m.in. pogłębić dotychczasową wiedzę i umiejętności z zakresu PRINCE2® i podnieść swoje kompetencje zarządcze (np. lepiej analizować ryzyko, zrozumieć role i obowiązki, opanować techniki związane z obsługą i modyfikacją aspektów projektowych itd.) oraz kompleksowo przygotować się do zdania egzaminu.

Jak się zapisać?

Na szkolenie PRINCE2® Practitioner możesz zapisać się online na stronie Inprogress. Znajdziesz tam także więcej szczegółów związanych z tym i innymi kursami realizowanymi przez tego organizatora, będącego jednym z liderów branży szkoleniowej w Polsce. Ponadto, w ramach oferowanej przez firmę subskrypcji Inprogress+, otrzymasz możliwość udziału w innych akredytowanych szkoleniach – nie tylko z zakresu zarządzania projektami, ale także zarządzania organizacją czy inżynierii oprogramowania.

PRINCE2® jest zarejestrowanym znakiem towarowym należącym do AXELOS Limited i używanym za zgodą AXELOS. Wszelkie prawa zastrzeżone. Swirl logo™ jest znakiem towarowym należącym do AXELOS Limited.