SUGAR EXPO Cloud 05.06 – w poszukiwaniu innowacji. Już w piątek, 5 czerwca 2020r., odbędzie się jedno z większych światowych wydarzeń dotyczących innowacji angażujące środowisko akademickie i biznesowe. Od wielu lat wydarzenie odbywało się cyklicznie w Dolinie Krzemowej. Tym razem, po raz pierwszy edycja specjalna „cloud” ma charakter wydarzenia on-line. Dzięki temu staje się łatwo dostępne dla wszystkich zainteresowanych osób!

Wydarzenie jest zwieńczeniem kolejnej edycji programu SUGAR. Programu, który łączy przedsiębiorstwa i uczelnie celem wytworzenia innowacji realnie wpływającej na otaczający nas świat. Przede wszystkim SUGAR Expo Cloud 2020 to 25 studenckich zespołów projektowych, 30 uczelnie, 25 przedsiębiorstw i organizacji z całego świata.

SUGAR EXPO Cloud 5.06 – w poszukiwaniu innowacji - plakat ze szczegółami wydarzenia - agenda
SUGAR EXPO Cloud 5.06 – w poszukiwaniu innowacji

Międzynarodowe zespoły studenckie zaprezentują rozwiązania, nad którymi pracowali przez ostatnie 9 miesięcy wraz z partnerami biznesowymi takimi jak BMW, Generali, IBM, Medicover. Ponadto Bosch, Sanofi Genzyme, Yanmar, IMA. Zespoły przeszły drogę projektową wywodzącą się praktyk, które przez wiele lat stanowiły i stanowią główny silnik innowacji w Dolinie Krzemowej. Dziś są już praktykowane na całym świecie. Nad tym procesem czuwały zespoły mentorskie z wiodących uczelni m.in. z Aalto, Kyoto, Sao Paulo, Monachium, San Francisco. Ponadto także z Warszawy, gdzie program jest realizowany na Politechnice Warszawskiej.

Innowacyjna wiedza z całego świata

W Polsce ciągle nie doceniamy dostatecznie potencjału kreatywnego i siły entuzjazmu młodych osób. Projekt SUGAR ME310 to okazja dla przedsiębiorstw, aby zaprojektować i zweryfikować produkty lub usługi dla klientów jutra. Najważniejszą siłą projektów SUGAR są interdyscyplinarne, multikulturowe zespoły, które z pasją poświęcają się w całości projektom. –wyjaśnia dr inż. Mariusz Kaleta,  polski koordynator projektu SUGAR w Warsaw Design Factory na Politechnice Warszawskiej.

Wydarzenie to także wystąpienia interesujących osób, panele dyskusyjne oraz sesje networkingowe. Wśród mówców znajdują się m.in. Prof. Larry Leifer, postać-ikona z Uniwersytetu Stanforda. Ponadto Martin Wezowski, Chief Designer & Futurist w firmie SAP, czy Phil Gilbert, General Manager Design w IBM.

Wydarzenie odbędzie się w trzech sekcjach odpowiadającym strefom czasowym poszczególnych uczestników. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale konieczna jest rejestracja jako “external guest” pod linkiem http://sugar-network.org/expo.

Szczegółowe informacje i agenda spotkania są dostępne na stronie https://www.sugar-cloud.org

ZAREJESTRUJ SIĘ pod linkiem http://sugar-network.org/expo

Więcej informacji można również uzyskać u: dr inż. Mariusz Kaleta, mkaleta@elka.pw.edu.pl, Warsaw Design Factory, Politechnika Warszawska

Źródło:sugarcloud.org