Połowa grudnia, to czas, w którym powinniśmy mieć gotowe prezenty dla bliskich, zaplanowane święta i pięknie udekorowany dom. Teoria z praktyką lubi się jednak rozmijać; zapracowani, w wiecznym pośpiechu zostawiamy przygotowania na ostatnią chwilę. Jednakże szybko wcale nie znaczy źle – o ile zastosujemy kilka przydatnych sztuczek. Postaw na sprawniejsze i tańsze zakupy.

Ostatnie poprawki

Nasze matki i babki traktowały świąteczne przygotowania w sposób szczególny. Upominków szukały już dwa, trzy miesiące wcześniej, aby grudzień powitać w spokojnej atmosferze i radosnym oczekiwaniu. Jednak, czasy się zmieniły; większość z nas jest przytłoczona intensywną pracą i presją, by dopiąć projekty przed zbliżającym się końcem roku. Umyka nam atmosfera świąt i nie mamy za dużo czasu na jej celebrowanie. Jednocześnie, nasze serce nie skamieniało i nie chcemy zawieść bliskich byle jakim podarunkiem. Czy jest możliwe znalezienie czegoś wyjątkowego bez spędzenia długich godzin na zakupach? Jak wybierać szybko i celnie zarazem?

Zalety kupowania w sieci

W ostatnim tygodniu dzielącym nas do Wigilii zakupowe szaleństwo osiąga apogeum. Doradzamy, jak się zorganizować, aby je ominąć, nie omijając jednocześnie możliwości zrobienia bliskim prezentu. W dobie internetu jest to, na szczęście możliwe. Co zatem polecamy?

  • Nie chodź do tradycyjnych sklepów, rozgrywa się w nich obecnie prawdziwa gorączka. Stracisz czas i nerwy w kolejkach.
  • Sklepy internetowe mają szerszą ofertę niż stacjonarne, dodatkowo zakupy możesz robić w domu, w biurze, stojąc w korku…
  • Wiele z nich oferuje przedświąteczne promocje i rabaty na szeroki asortyment produktów, warto z tego skorzystać.
  • Dodatkowo, można obniżyć cenę niemal wszystkich zakupów zrobionych w sieci za pomocą kuponów rabatowych.
  • Większość sklepów internetowych w ostatnich dniach przed Bożym Narodzeniem oferuje jeszcze szybszą, niż zwykle wysyłkę. Przykładowo, portal Ole Ole deklaruje dostarczenie zakupów jeszcze przed Wigilią.
  • Najlepsze są prezenty spersonalizowane, lecz przydatne.
  • Podając adres wysyłki, warto wpisać swoje miejsce pracy, oszczędzi to kłopotu umawiania się z kurierem i późniejszego odbioru przesyłki.
  • Zakupy spożywcze też już można zamawiać przez internet, zastanów się zatem czy warto wchodzić do zatłoczonego dyskontu.

Za pomocą tak prostych rozwiązań, jesteśmy w stanie zdążyć się przygotować do świąt w spokojny sposób, bez nerwowych wizyt w przepełnionych sklepach. Robiąc zakupy pod presją czasu, w tłumie podobnie zdenerwowanych, zapracowanych ludzi podejmujemy pochopne decyzje.

Radość bliskich

Prezent wybrany z namysłem i w spokoju, bez presji przepełnionego centrum handlowego ma o wiele większa szansę stać się tym właściwym. Nikt nam nie przeszkadza obejrzeć interesujących produktów, a czas, który poświęcilibyśmy na czekanie w wielkiej kolejce do kasy możemy spożytkować na coś pożytecznego – pieczenie tradycyjnych ciasteczek lub porządki.  Dobrodziejstwo zakupów w sieci pozwala, jak widać, na zaoszczędzenie nie tylko pieniędzy. W czasach tak intensywnego życia dobra organizacja to podstawa i jeśli można sobie ją ułatwić – należy korzystać. Dla bliskich ważniejsze jest to, że o nich pamiętamy i że chcemy sprawić im radość niż czas, jaki poświęciliśmy na sklepowe polowanie.