Ponad 130 tysięcy – tyle osób łącznie rocznie zostaje rannych w wypadkach komunikacjnych, w pracy czy w rolnictwie. Najczęściej do wypadków w których poszkodowani zostają ludzie dochodzi w pracy. W zesłym roku po takich zdarzeniach zgłoszono aż 84304 osoby poszkodowane. W wypadkach komunikacyjnych rannych zostało ponad 37 tysięcy osób, a w rolnictwie prawie 12 tysięcy. Każdy ma szansę na odszkodowanie, musi jednak zacząć o nie się starać w odpowienim czasie mówi Radca Prawny Agnieszka Madej z Kancelarii Łebek i Wspólnicy.

Górnictwo – to zawód w kórym do wypadków dochodzi najczęściej. Według statystyk za poszkodowanymi górnikami na kolenych miejscach znalazły się osoby odpowiedzialne za gospodarowanie wodą ściekami i odpadami. Według Głownego Urzędu Statystycznego bardzo często na wypadki narażeni są też pracownicy sektora przemysłowego.

Odszkodowanie nie jest jedyną formą zadośćuczynienia, którego można domagać się po wypadku. Kolejnym jest renta odszkodowawcza, o której więcej można przeczytać w artykule poniżej:

Renta odszkodowawcza – można ją podnieść!