Kredyt bez zdolności kredytowej – czy to możliwe? Każda osoba, która choć raz korzystała z kredytu, z pewnością wie, że aby go otrzymać, niezbędna jest odpowiednia zdolność kredytowa. Zdolność kredytowa to indywidualna zdolność każdego kredytobiorcy do spłaty zobowiązania w wyznaczonym na umowie kredytowej terminie razem z dodatkowymi kosztami np. prowizją i odsetkami.

Jeśli nasza zdolność kredytowa jest zbyt niska, to możemy mieć problem z tym, aby uzyskać pozytywną odpowiedź na wniosek kredytowy. Warto jednak wiedzieć, że obecnie na rynku finansowym nie brakuje ofert kredytowych, z których można skorzystać, nawet będąc w nie najlepszej sytuacji finansowej. Zobacz, kiedy kredyt bez zdolności kredytowej jest możliwy i jak można go otrzymać. 

Kredyt bez zdolności kredytowej – czy to możliwe? - kobieta i mężczyzna siedzą przy biurku na przeciwko mężczyzny w garniturze.
Kredyt bez zdolności kredytowej – czy to możliwe?

Kredyt bez zdolności kredytowej – czy to możliwe? 

Przed udzieleniem zobowiązania finansowego bank zwraca szczególną uwagę na zdolność kredytową swojego klienta. Aby dowiedzieć się, na jakim poziomie ona się znajduje, pracownik banku analizuje m.in. wysokość dochodów, ilość zobowiązań, liczbę osób na utrzymaniu itd. Im wyższa jest nasza zdolność kredytowa, tym rosną szanse na otrzymanie kredytu, który jest nam niezbędny np. do zrealizowania marzenia o zakupie nieruchomości. Niestety banki nie udzielają zobowiązań osobom z niską zdolnością kredytową. Wyjątkiem jest sytuacja, w której klient ubiega się o kredyt, ma niską zdolność kredytową, ale może przedstawić zabezpieczenie kredytu. 

Zobowiązania bez zdolności kredytowej to przede wszystkim specjalność prywatnych firm pożyczkowych. W pozabankowych instytucjach finansowych łatwiej jest otrzymać dodatkowe pieniądze, nawet jeśli ma się negatywne wpisy w BIK i niską zdolność kredytową. Wybierając tego typu zobowiązanie, warto dokładnie przeanalizować swoje możliwości finansowe. Przede wszystkim po to, by nie wpaść w spiralę zadłużenia. Warto sprawdzić, ile wynosi RRSO, prowizje, ubezpieczenia, oprocentowanie danej pożyczki bez zdolności kredytowej. W znalezieniu korzystnego zobowiązania może Ci pomóc profesjonalny doradca. 

Czy warto wziąć pożyczkę bez zdolności kredytowej? 

Pożyczka bez zdolności kredytowej to produkt, który jest stosunkowo łatwo dostępny na polskim rynku. Szybko i przy minimum formalności możesz uzyskać niezbędne pieniądze, które przeznaczysz na dowolny cel. To opłacalne rozwiązanie, jeśli będziesz korzystać z niego z rozwagą, dokładnie analizując wcześniej swoje możliwości. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy doradcy, który znajdzie dla Ciebie atrakcyjne zobowiązanie. Pomoże w całym procesie ubiegania się o pożyczkę bez zdolności kredytowej. Ponadto, taka osoba odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące pożyczki i dopasuje nowe zobowiązanie do Twoich możliwości finansowych.