W ostatnich latach coraz wyraźniej widać, że dbałość o ekologię jest jednym z istotnych czynników, które mają wpływ na decyzje konsumentów. Trend ten silnie dominuje także na rynku nieruchomości. Dlatego inwestor Aurec Home tworzy eko-osiedla, które są komfortowym miejscem do życia, a proekologiczne pomysły pozwalają mieszkańcom np. oszczędzać energię czy odpoczywać blisko natury. Sprawdź, jakie eko-patenty oferuje lokatorom deweloper w swoich inwestycjach.

Osiedle zrównoważone powinno spełniać wiele wymagań w zakresie oddziaływania na środowisko naturalne zarówno na etapie jego budowy, jak i podczas użytkowania przez jego mieszkańców. Na te oczekiwania starają się odpowiedzieć dziś wszyscy uczestnicy procesu budowlanego – od projektanta, inwestora, przez wykonawcę, po dostawcę usług i mediów. Nie należy przy tym zapominać o roli przyszłych mieszkańców, od których postawy i podejmowanych działań zależeć będzie także komfort życia na osiedlu.

Każda inwestycja to ingerencja w środowisko naturalne, ale można ją zrealizować w sposób mądry, odpowiedzialny, z pełnym poszanowaniem przyrody — mówi Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home.

Aurec Home — TAK dla ekologii!

Zrównoważone budownictwo to prężnie rozwijający się segment branży, który ma pozytywny wpływ na środowisko i gospodarkę. Dziś to już nie tylko trend, ale przede wszystkim obowiązek świadomych i odpowiedzialnych inwestorów. Ludzie mają dość betonowych dżungli, pragną zielonych przestrzeni, w których mogą odpoczywać i żyć blisko natury. Potrzeby te doskonale rozumie Aurec Home, deweloper, którego misją jest tworzenie ekologicznych osiedli wyposażonych w innowacyjne rozwiązania, w przystępnej cenie, dzięki którym codzienne życie mieszkańców staje się wygodniejsze.

Ekologiczne rozwiązania na osiedlach Aurec Home

Zmieniające się warunki klimatyczne wymuszają zarówno na inwestorach, jak i społeczeństwie poszukiwania ekologicznych rozwiązań, które spowolnią zmiany w środowisku naturalnym.

Patenty na naturalne źródła energii

Aurec Home wszystkie inwestycje realizuje zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju i idei smart home. Już na etapie budowy instaluje w budynkach elementy oszczędzające energię, m.in.: panele fotowoltaiczne, wentylację mechaniczną czy gruntowne wymienniki ciepła. Rozwiązania te są przyjazne dla środowiska i wykorzystują naturalny sposób wytwarzania energii, co oznacza, że mieszkańcy oszczędzają na rachunkach – szacuje się, że zyski mogą sięgać nawet 40% w skali roku. Deweloper stosuje także odzysk wody deszczowej, czyli nawadnianie zieleni poprzez deszczówkę z retencji. Na osiedla ulokowane są w zbiorniki retencyjne, w których magazynowana jest deszczówka. Dzięki nim woda opadowa może być wykorzystywana przez mieszkańców do podlewania ogródków, upraw w szklarni czy osiedlowej zieleni.

Energooszczędne oświetlenie i duże przeszklenia

Ekologiczne inwestycje idą w parzę z energooszczędnym oświetlenie, dlatego deweloper Aurec Home w nieruchomościach i w częściach wspólnych instaluje źródła światła wykorzystujące technologię LED. Czujniki ruchu w połączeniu ze światłem LED zainstalowane na klatkach schodowych i w korytarzach znacznie obniżają koszty utrzymania części wspólnych. Ważną kwestią są także duże przeszklenia w lokalach, które naturalnie doświetlają przestrzeń mieszkalną. W kameralnej inwestycji Aurec Home „My Forest”, zlokalizowanej na warszawskiej Białołęce, z prywatnym lasem dostępnym tylko dla mieszkańców, powstają lokale wyposażone w antresole z ogromnymi 6-metrowymi oknami zapewniające maksymalny dostęp do światła naturalnego.

Zielone tereny wspólne

Naukowcy udowodnili, że przyroda pozytywnie wpływa na stan psychiczny człowieka. Dlatego w ekologicznych osiedlach nie może zabraknąć zielonych części wspólnych, w których lokatorzy mogą się relaksować. Zieleń na osiedlach pełni również rolę ozdobną — kolorowe kwiaty wiosną i różnobarwne liście jesienią rozweselają przestrzenie wspólne i gwarantują miłe widoki podczas spaceru.

Na terenie osiedla „Miasteczko Jutrzenki” do dyspozycji lokatorów oddajemy liczne tereny zielone. Mieszkańcy mogą odpoczywać wśród bujnej roślinności spacerując czy relaksując się na ławkach solarnych, przy fontannach i oczku wodnym, a także w zielonej strefie relaksu usytuowanej na dachach budynków. Odpowiednio skomponowana roślinność, umieszczona na powierzchni dachów, stanowi barierę dla zanieczyszczeń, pochłania dwutlenek węgla i produkuje tlen – komentuje Mariola Żak z Aurec Home.

Co więcej, zielone dachy to również świetna termoizolacja – zarówno zimą, jak i latem. To z kolei może przekładać się na mniejsze zużycie energii, a w konsekwencji na niższe opłaty za prąd i ogrzewanie – dodaje.

Strefy aktywnego wypoczynku Aurec Active

Marzysz, by zaczynać dzień od relaksującej sesji jogi, ćwiczeń na siłowni lub biegania w bezpiecznej zielonej przestrzeni? W Aurec Home wszystko to masz na wyciągnięcie ręki. Deweloper w trosce o zdrowie mieszkańców we wszystkich swoich inwestycjach tworzy strefy aktywności Aurec Active, a w nich: sale fitness i pilates, a także stacjonarna i plenerowa siłownia. Przestrzeń rekreacyjna w duchu smart home jest szczególnie doceniana przez aktywnych lokatorów, którzy nie muszą przemieszczać się do odległych ośrodków sportowych, by zadbać o swoją kondycję. Dodatkowym plusem jest to, że nie trzeba opłacać karnetu, za to można trenować o każdej porze według własnych upodobań.

Aurec Home stawia na eko-osiedla - sprzęty na siłowni stacjonarnej
Aurec Home stawia na eko-osiedla. Siłownia stacjonarna na osiedlu Miasteczko Jutrzenki – Aurec Home

Domki dla owadów

Obserwacja życia ptaków może być ciekawym hobby, szczególnie dla najmłodszych lokatorów, ale też pozytywnie wpłynąć na samopoczucie i zdrowie dorosłych. Udowodniono, że ptasi śpiew działa pozytywnie na zmęczoną psychikę i obniża poziom stresu. Dlatego domki dla owadów ulokowane na osiedlu „Miasteczko Jutrzenki” nie tylko świetnie uzupełnią małą architekturę, ale także umilają czas mieszkańcom. Ponadto zwiększają różnorodność biologiczną, co przekłada się na powstawanie bardziej zróżnicowanych i funkcjonalnych ekosystemów miejskich. Każdy z domków, poza schronieniem dla owadów, pełni też funkcję edukacyjną i może być cenną lekcją przyrody dla przedszkolaków.

Szklarnie uprawne

Któż z nas nie marzy o własnym ogrodzie pełnym zdrowych warzyw i pięknych kwiatów? Dzięki szklarniom uprawnym ulokowanym na terenie „Miasteczka Jutrzenki” mieszkańcy osiedli także mogą spełnić swoje marzenia i w centrum stolicy śniadanie udekorować świeżą bazylią z własnego ogródka. Lokatorzy w prywatnych szklarniach realizują swoje ogrodnicze pasje przez cały rok i hodują ulubione warzywa, owoce czy zioła.

Aurec Home stawia na eko-osiedla- osiedle mieszkaniowe z placem zabaw, szklarnią uprawną i siłownia plenerowa.
Aurec Home stawia na eko-osiedla. Siłownia plenerowa i szklarnie uprawne na osiedlu Miasteczko Jutrzenki – Aurec Home.

Eko-komunikacja i stacje ładowania

Mieszkańcy dużych aglomeracji coraz częściej stawiają na elektromobilność, która doskonale wpisuje się w walkę z ociepleniem klimatu. Wyraźnie widać, że ludzie rezygnują z samochodu na rzecz komunikacji miejskiej, roweru czy hulajnogi. Dlatego deweloper Aurec Home wszystkie swoje inwestycje buduje w dogodnych punktach komunikacyjnych i zgodnie z ideą 15-minutowego miasta. Przykładowo ekologiczne osiedle „Miasteczko Jutrzenki” jest zlokalizowane kilka minut od stacji WKD Raków. Podróż pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej lub Warszawskiej Kolei Dojazdowej z dzielnicy Włochy do Śródmieścia trwa od 15 do 20 minut. Co więcej, eko-mieszkańcy mogą swobodnie naładować swoje auta w specjalnych strefach ulokowanych na osiedlu.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych to ceniony benefit przez eko – lokatorów osiedla „Miasteczko Jutrzenki”. Miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych są także składowym elementem naszej strategii ESG, wpisującym się w koncepcję zrównoważonego rozwoju – mówi Mariola Żak z Aurec Home.

Infrastruktura handlowa i przedszkole

W zabieganym świecie dobrze mieć wszystko „pod ręką”, dlatego deweloper Aurec Home na osiedlu „Miasteczko Jutrzenki” stworzył rozbudowaną infrastrukturę handlową, aby mieszkańcy mogli najważniejsze sprawy załatwić tuż obok miejsca zamieszkania. Sklepy, restauracje, kawiarenki, punkt pocztowy, paczkomat — wszystko to znajduje się w cichej i zielonej przestrzeni zlokalizowane zaledwie 15 minut od centrum miasta. Deweloper zadbał także o komfort rodziców oraz najmłodszych lokatorów – na osiedlu znajduje się przedszkole sportowo-językowe oraz żłobek niepubliczny Fair Play Sp. Z.o.o.

Wybór mieszkania z eko-osiedla może przynieść mieszkańcom wiele profitów – zarówno materialnych, jak i niematerialnych. Głównymi wymiernymi korzyściami są niższe koszty eksploatacji budynków, a co za tym idzie, niższe rachunki za prąd dla wszystkich lokatorów. Ponadto jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej świadomi skutków kryzysu klimatycznego, dlatego sam zakup mieszkania na eko-osiedlu jest dla świadomych nabywców źródłem satysfakcji z życia z pełną troską o środowisko naturalne.