4000 zł dopłaty do elektryków na dwóch kółkach . Electric Vehicles Poland, firma polskiej grupy kapitałowej Holding1, opracował i uruchomił specjalny program finansowania zakupu motocykli, motorowerów i skuterów elektrycznych. W ramach programu w prosty sposób można skorzystać z rządowej dopłaty w wysokości do 4 000 zł. Innowacyjne rozwiązanie finansowe, dynamizujące rozwój rynku jednośladów elektrycznych w Polsce, powstało przy współpracy z PKO Leasing.

Zainteresowanie pojazdami elektrycznymi konsekwentnie rośnie i coraz więcej firm decyduje się na wymianę swojej floty na elektryczną. Firma Electric Vehicles Poland (EVP) została powołana do działania w 2019 roku. EVP ma w swojej ofercie wysokiej klasy pojazdy elektryczne. Ponadto ułatwia szerokiemu gronu odbiorców uzyskanie dopłat programowych „Mój Elektryk”, upraszczając do minimum cały proces zakupu pojazdów.

4000 zł dopłaty do elektryków -  elektryczny skuter stoi na ulicy.
4000 zł dopłaty do elektryków

Nowy instrument finansowy zakłada realizację formalności związanych z pozyskaniem finansowania z programu „Mój Elektryk” przez autoryzowanych dealerów we współpracy z PKO Leasing. Opracowane rozwiązanie umożliwia zaliczenie rządowej dotacji (w wysokości do 30% wartości pojazdu i w kwocie nie przekraczającej 4000 zł) na poczet opłaty wstępnej leasingu jednośladu. Dzięki temu, klient może odebrać niemal każdy pojazd z oferty EVP, uiszczając jedynie pierwszą ratę leasingu. Okres leasingowania elektrycznego motocykla, motoroweru czy skutera z homologacją drogową to 36 miesięcy. Po ty czasie następuje wykup końcowy w wysokości 1% ceny pojazdu netto.

Zalety elektryków na dwóch kółkach

Elektryczne jednoślady to nie tylko środek transportu przyjazny środowisku. To także niezbędne narzędzie pracy współczesnych firm, które wykorzystują zalety płynące z ich użytkowania, szczególnie w środowisku miejskim. Możliwość poruszania się bus pasami, możliwość wjazdu do stref zamkniętych dla pojazdów spalinowych. Ponadto bardzo niskie koszty użytkowania, co jest szczególnie istotne w dzisiejszych czasach, gdzie koszty paliw w transporcie tradycyjnym radykalnie rosną. Idealnym przykładem są firmy z sektora dostaw i cateringu, które bardzo świadomie i w coraz większej skali przesiadają się na pojazdy elektryczne.

Motorowery i motocykle z silnikami elektrycznymi są obecnie z powodzeniem wykorzystywane w wielu Parkach Narodowych. Ponadto także przez służby leśne, które doceniają bezinwazyjne dla środowiska przemieszczanie się w naturalnych warunkach.

Elektromobilność w turystyce

To wreszcie doskonały sposób na rozwój sektora turystycznego. Podróżowanie niemal bezszelestnymi, ekologicznymi pojazdami jest przyjemne dla kierowcy. Ponadto nie irytuje otoczenia dokuczliwym hałasem i zapachem spalin. Warto zauważyć, że w ostatnim czasie w wakacyjnych regionach powstaje wiele wypożyczalni oferujących turystom bezemisyjne jednoślady. Choćby takie jak elektryczne motocykle Surron, które w takiej roli sprawdzają się doskonale.

Z dopłat do zakupu jednośladów elektrycznych skorzystać mogą firmy, w tym jednoosobowe działalności gospodarcze, rolnicy, spółdzielnie, fundacje, stowarzyszenia oraz jednostki sektora finansów publicznych i administracji samorządowej. Lista modeli objętych programem finansowania zakupu w ramach projektu specjalnego EVP – PKO Leasing dostępna jest na stronie internetowej: https://evpoland.pl/2022/04/11/skorzystaj-z-doplaty-do-zakupu-motocykli-motorowerow-i-skuterow-elektrycznych-az-4-000-zl-oszczednosci/.

Źródło: Electro Vehicles Poland