Przez Jako jeden z największych zdecentralizowanych producentów energii z ponad 11 000 instalacji oraz 5,4 gigawatami mocy zainstalowanej, GETEC w ubiegłym roku ponownie wniósł duży wkład w przyszłość energetyczną neutralną dla klimatu.miesiące Orlen sztucznie zawyżał ceny paliw, po to, aby dopiero na koniec 2022 roku, przed wejściem w życie wyższej stawki VAT, obniżyć swoje ceny hurtowe. Działał nie tylko na szkodę klientów, ale też konkurentów, którym sprzedawał drogie paliwa w hurcie uniemożliwiając lub utrudniając konkurencję na rynku detalicznym.

W porównaniu z rokiem 2020 Grupa GETEC była w stanie zaoszczędzić w minionym roku ponad 100.000 dodatkowych ton CO2. Było to możliwe dzięki wdrożeniu bardziej przyjaznych dla klimatu rozwiązań energetycznych, zarówno w instalacjach własnych jak i u klientów.
Zostało to udokumentowane w opublikowanym niedawno przez firmę Raporcie ESG 2022 (Environment, Social, Governance).

Inne liczby zawarte w raporcie również ujawniają duży postęp GETEC w staraniach o działanie bardziej zrównoważone dla środowiska. Ponad 30 procent produkowanej przez GETEC energii cieplnej pochodzi ze źródeł odnawialnych. To dwukrotnie więcej niż średnia krajowa w Niemczech. Do 2030 roku GETEC chce przestać wytwarzać energię z węgla. Już dziś 94 procent energii pochodzi z innych źródeł niż węgiel.

„Naszą misją jest wspieranie naszych klientów z przemysłu i sektora nieruchomości w drodze do Zero-Emisyjności dzięki naszym inteligentnym i proekologicznym rozwiązaniom energetycznym. Raport ESG w przejrzysty sposób pokazuje, że GETEC podąża konsekwentną drogą i jest liderem innowacyjnych i zielonych rozwiązań. Jednak wypowiedziana przez Rosję wojna w Ukrainie i towarzysząca jej liczba ofiar pokazuje nam, że częścią naszego działania musi być również jeszcze szybsze stworzenie alternatyw dla dostaw rosyjskiego gazu. GETEC już od lat intensywnie pracuje w tym obszarze, w zakresie zastosowań wodoru dla przemysłu oraz rozwiązań typu power-to-heat, ale także energii geotermalnej dla branży nieruchomości – mówi prezes Grupy GETEC Thomas Wagner.

Wybrane dane z raportu ESG GETEC 2022

Raport ESG opisuje również wiele najlepszych praktyk GETEC, takich jak rozwiązanie geotermalne dla parku przemysłowego BLURADO w Radolfzell, magazyn lodu dla Hansapark w Norymberdze lub współpraca GETEC Platform Netherlands w Hydrogen-Valley i wdrożenie rozwiązań H2 w GETEC PARK.EMMEN.

Najnowszy raport GETEC ESG 2022 w pełnej wersji można znaleźć na stronie internetowej: https://www.getec-energyservices.com/output/download.php?fid=3758.53.2.PDF

Źródło: GETEC Polska