KGHM inwestuje w młodzież – wystartowała Szkoła Przywództwa „Przewodnicy”. 30 studentów i absolwentów rozpoczęło zajęcia w ramach drugiej edycji Szkoły Przywództwa „Przewodnicy”. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach przygotowujących do pracy w biznesie, administracji lub w organizacjach pozarządowych.
Projekt „Przewodnicy” został zainagurowany w 2019 roku. Tegoroczne zajęcia prowadzone są przy zachowaniu wszystkich, zalecanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego, zasad bezpieczeństwa dotyczących pandemii koronawirusa. Uczestnicy zachowują dystans, ponadto mają zapewnione maseczki ochronne i środki do dezynfekcji.
Liderzy rozwoju poszukiwani
Tegoroczni „Przewodnicy” to studenci i absolwenci uczelni z całej Polski. W tym Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu czy Uniwersytetu Warszawskiego. Ponadto wśród nich znalazł się Dawid Szkurat, pracownik oddziału firmy, Zakłady Górnicze Polkowice – Sieroszowice.
Szkolenia i praktyka
Zajęcia w ramach Szkoły Przywództwa KGHM prowadzą najwyższej klasy eksperci – menedżerowie KGHM Polska Miedź S.A. oraz uznani specjaliści z Polski i Stanów Zjednoczonych. Wśród tych ostatnich znajdą się m.in. emerytowani generałowie Sił Zbrojnych USA, którzy obecnie pracują w renomowanej firmie doradczej The Spectrum Group.
W ramach drugiej edycji Szkoły Przywództwa uczestnicy wezmą udział w wykładach i warsztatach z zakresu przywództwa i zarządzania strategicznego, gospodarki. Ponadto podstawowych zjawisk dotyczących mechanizmów finansowych przedsiębiorstw oraz komunikacji i wystąpień publicznych.
Źródło: kghm.com/pl
Zobacz także: Firmy inwestują w cyfrowe rozwiązania
Firmy inwestują w cyfrowe rozwiązania. Rosnąca wraz z rozwojem pandemii COVID-19 niepewność spowodowała zmianę oczekiwań organizacji wobec liderów odpowiedzialnych w firmie za technologie. Mają być odporni, elastyczni i myślący perspektywicznie. Jak wynika z badania „2020 Global Technology Leadership Study” przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte, aż 82 proc. polskich firm przeszło w ostatnim czasie, lub planuje przejść, transformację technologiczną. Ponad jedna piąta z nich chce dzięki temu poprawić swoją pozycję na rynku. Zwinny lider pomaga w tym procesie, pełni rolę głównego architekta innowacji i zarządza procesem zmiany opartym o postęp technologiczny.