Sieć sklepów ALDI dołączyła do organizowanej przez Grupę Warszawa i wspieranej przez influencerkę What Anna Wears akcji #PosiłekDlaSeniora. W ramach wsparcia ALDI cyklicznie przekazywać będzie najpotrzebniejsze produkty spożywcze. Warszawskie restauracje przygotowują pełnowartościowe posiłki dla najstarszych mieszkańców stolicy.

Celem akcji #PosiłekDlaSeniora jest wsparcie starszych, samotnych mieszkańców Warszawy, którzy w związku z epidemią koronawirusa są wyizolowani i z różnych względów pozbawieni pomocy swoich bliskich, czy wyspecjalizowanych ośrodków, takich jak np. domy pomocy społecznej. Akcja wspierana jest przez wiele osób i firm. Dzięki ich zaangażowaniu i nagłośnieniu jej skala zwiększa się i rozprzestrzenia na kolejne miasta. Tym samym pomoc trafia do coraz większej grupy seniorów. Pomagając seniorom wspieramy także branżę gastronomiczną. Dzięki przygotowywanym posiłkom branża gastronomiczna może utrzymać swoich pracowników i przetrwać w tym trudnym czasie.

#PosiłekDlaSeniora to nie tylko jedzenie, to także obecność

Aktualna sytuacja pokazuje nam jak wiele jest wśród nas osób potrzebujących pomocy. Staramy się wsłuchiwać w ich głosy i wspierać ważne społecznie inicjatywy. Właśnie dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na apel Grupy Warszawa i What Anna Wears  oraz dołączyć do akcji „Posiłek dla seniora”. Chcemy pomóc tym, którzy znajdują się teraz w bardzo trudnej sytuacji, i w innym przypadku nie mogliby otrzymać pełnowartościowych posiłków, tak ważnych dla utrzymania dobrej kondycji zdrowotnej. Do akcji dołączyliśmy także z jeszcze jednego powodu. Dzięki dostarczanym regularnie posiłkom, seniorzy mogą wymienić z innymi uśmiech bądź kilka słów. To dzisiaj, kiedy wszyscy żyjemy w społecznej izolacji, znaczy bardzo wiele – wyjaśnia Agata Biernacka, Kierownik Działu Komunikacji i PR ALDI Polska.

Świeże produkty w ramach akcji #PosiłekDlaSeniora

W ramach wsparcia ALDI przekazało już m.in. świeże warzywa i owoce, mleko, kaszę, mąkę i makarony. Produkty te posłużą do przygotowania wielu zbilansowanych posiłków. Jak zapowiada sieć, produkty będą dostarczane do wskazanych punktów gastronomicznych w kilku turach. Cała akcja została zaplanowana na najbliższych kilka tygodni.

W ramach akcji #PosiłekDlaSeniora organizatorzy uruchomili również specjalna zbiórkę finansową pod adresem https://zrzutka.pl/ty52jv. Dzięki temu każdy może wesprzeć ten szczytny cel. Wpłacając pieniądze na akcję pomaga się podwójnie – seniorom, ale pośrednio także pracownikom restauracji: kucharzom, barmanom, kierowcom. Każda wpłata o równowartości 25 zł pokrywa koszt produkcji jednego zestawu posiłków, w tym pracę kucharzy i innych osób.

materiał prasowy