SKYSAWA, flagowa inwestycja Polskiego Holdingu Nieruchomości, otrzymała nominację w międzynarodowym plebiscycie BREEAM Awards 2020. Budynek A biurowca powstającego w Warszawie powalczy o nagrodę w kategorii „Commercial Projects – Design Stage Award”. Laureatów konkursu poznamy 2 marca podczas gali odbywającej się w Londynie.

SkySawa

SKYSAWA

Budynek A kompleksu biurowo-handlowego SKYSAWA, powstającego w Warszawie przy ulicy Świętokrzyskiej 36, znalazł się wśród pięciu europejskich inwestycji komercyjnych nominowanych do prestiżowej nagrody BREEAM Awards 2020 w kategorii „Commercial Projects – Design Stage Award”. Plebiscyt organizowany jest przez międzynarodową instytucję certyfikującą Building Research Establishment (BRE) Global. Ponadto celem konkursu jest wyłonienie inwestycji wyznaczającej nowe standardy w zakresie rozwiązań proekologicznych i zrównoważonego budownictwa.

Budowa SKYSAWA od samego początku prowadzona jest w sposób zrównoważony. Cieszymy się, że zostało to zauważone przez międzynarodową instytucję certyfikującą BRE Global. Dla nas samo znalezienie się wśród pięciu inwestycji europejskich nominowanych w konkursie BREEAM Awards 2020 jest już nagrodą i powodem do dumy – mówi Tomasz Górnicki, wiceprezes ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości.

SkySawa

Pierwszy w Polsce

Budynek A biurowca SKYSAWA otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Outstanding we wrześniu 2019 r. Co więcej jest pierwszym budynkiem w Polsce, któremu przyznano certyfikat na tym poziomie w systemie BREEAM 2016. Ponadto obiekty starające się o certyfikat poddawane są ocenie w 10 kategoriach m.in. zarządzanie, energia, transport, woda, materiały. W efekcie w trzech z dziesięciu kategorii SKYSAWA otrzymała maksymalną liczbę punktów tj. za lokalizację i transport, oszczędność wody oraz zarządzanie procesem realizacji. W procesie certyfikacji inwestycji wspierają nas DIL Polska i Go4Energy.

Pozostałe inwestycje nominowane do BREEAM Awards 2020 w kategorii „Commercial Projects – Design Stage Award” to: 21 Moorfields w Londynie, Louwman Rotterdam Zuid w Rotterdamie, Project Mint (Triton Square) w Londynie, Quatour – Building C w Brukseli.

O inwestycji SKYSAWA

SKYSAWA to nowoczesny kompleks biurowo-handlowy o powierzchni ok. 40.000 mkw., którego budowa rozpoczęła się pod koniec czerwca 2019 r. Po pierwsze kluczowym atutem inwestycji jest doskonała lokalizacja w ścisłym centrum stolicy tuż obok Ronda ONZ, w kwartale ulic Świętokrzyskiej, Twardej, Mariańskiej i alei Jana Pawła II. Po drugie SKYSAWA jako jedna z nielicznych inwestycji w Warszawie będzie mieć bezpośrednie połącznie ze stacją metra. Dodatkowo obiekt posiada certyfikat BREEAM Interim na najwyższym poziomie Outstanding.

155 metrów wysokości

Zgodnie z harmonogramem budynek A inwestycji liczący około 11.500 mkw. ma być gotowy w trzecim kwartale 2021 r., zaś zakończenie budowy budynku B wieży liczącej 155 m wysokości zaplanowano na trzeci kwartał 2022 r. Inwestorem kompleksu SKYSAWA jest Polski Holding Nieruchomości. Ponadto za realizację inwestycji odpowiada konsorcjum firm PORR, TKT engineering i Elin. Dodatkowo nadzór inwestorski nad budową sprawuje polski oddział międzynarodowej grupy konsultantów – Gleeds Polska.

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Dodatkowo Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok 140 nieruchomości i ok 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami jak i w realizacji projektów deweloperskich. Ponadto spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.