Time Cook, prezes Apple został pokonany przez szefa koncernu Google, Larry’ego Page’a w rankingu najbardziej znaczących ludzi biznesu miesięcznika „Fortune” .

Larry Page został doceniony przez redakcję „Fortune” za umiejętność połączenia roli szefa prowadzącego wielką firmę oraz za swoje wizjonerskie pomysły, dotyczące nowoczesnych technologii.

Drugie miejsce w rankingu zajął Tim Cook, prezes Apple. Został on doceniony za to, że po śmierci Jobsa zdołał utrzymać koncern na najwyższym poziomie i z sukcesem udaje mu się wprowadzać na rynek kolejne produkty Apple’a. Trzecie miejsce zajął John C. Martin, szef firmy Gilead Sciences działającej w branży biotechnologii i leków.

Niewątpliwym sukcesem okazała się być wygrana Page’a, którego nazwisko w 2013 roku widniało na miejscu siódmym, natomiast szef koncernu SpaceX, Elon Musk, który był liderem ubiegłorocznego rankingu, spadł na 18 miejsce. Na 10 miejscu znalazł się twórca internetowej platformy sprzedażowej „Alibaba”. Trzy oczka niżej założyciel i szef Facebooka, Mark Zuckerberg.

W rankingu znalazło się również 7 najbardziej wpływowych kobiet. Najwyżej notowana w rankingu „Fortune” kobieta, dyrektor generalny ITT Corp. Denise Ramos uplasowała się na 5. miejscu zestawienia. Niewiele dalej, bo na 8. pozycji znalazła się Mary Dillon, która pełni funkcję dyrektora generalnego Ulta Beauty.  Carol Meyrowitz, która zajęła miejsce 12. prowadzi TJX Companies. To największa na świecie sieć handlowa zajmująca się sprzedażą dobrej jakości produktów po niższych cenach. 14. lokata należy do najmłodszej miliarderki na świecie Elizabeth Holmes, która w wieku 19 lat założyła firmę przeprowadzającą szczegółowe badania krwi. Pierwszą dwudziestkę zamyka Laura Alber, która pełni funkcję prezesa spółki Williams-Sonoma. Na 22. pozycji uplasowała się natomiast Mindy Grossman – dyrektor sieci handlu elektronicznego The Home Shopping Network.  24 miejsce przypadło założycielce United Therapeutics Martine Rothblatt. Obecnie podejmuje ona próby zbudowania robota, który będzie zawierał osobowość człowieka oraz jego wspomnienia.

Oto pierwsza 10 zestawienia najlepszych biznesmenów 2014 r. magazynu „Fortune”

1. Larry Page, Google
2. Tim Cook, Apple
3. John Martin, Gilead Sciences
4. Montgomery Moran and Steve Ells, Chipotle
5. Denise Ramos, ITT
6. Robert Iger, Disney
7. Ken Hicks, Foot Locker
8.  Mary Dillon, Ulta Beauty
9.  George Scangos, Biogen
10. Jack Ma, Alibaba.

źródło: Magazyn „Fortune”