Przedsiębiorstwo Fair Play 2020 – znamy laureatów. Poznaliśmy wyniki kolejnej edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” – edycji nietypowej, bo odbywającej się w niełatwych dla biznesu czasach. Tym większe uznanie należy się przedsiębiorcom, którzy dołączając do programu, pokazali, że w biznesie warto grać fair.

Certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” od ponad 20 lat wzmacnia wizerunek polskich przedsiębiorstw.  To najbardziej rozpoznawalny certyfikat z obszaru etyki biznesu i jeden z nielicznych, które przyznawane są w oparciu o dogłębną weryfikację uczestników. Każde zgłoszone do programu przedsiębiorstwo przechodzi szczegółowy audyt, dzięki czemu certyfikat trafia tylko do rzetelnych i uczciwych firm. Oceniany jest sposób budowania relacji z klientami, kontrahentami, pracownikami, organami administracji państwowej i społecznością lokalną oraz dbałość o środowisko naturalne.

Każdą edycję programu kończy Wielka Gala Finałowa, która wpisała się już w kalendarz najważniejszych wydarzeń biznesowych. Niestety tegoroczne, obostrzenia wprowadzone w związku z rosnącą liczbą zachorowań na Covid-19 zmusiły organizatorów do przesunięcia jej terminu.

Przedsiębiorstwo Fair Play 2020 – znamy laureatów - trzy osoby siedzą przy biurku i piszą w notesie i laptopie.
Przedsiębiorstwo Fair Play 2020 – znamy laureatów

Kto otrzymał tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play”?

Wyniki tegorocznej edycji programu poznaliśmy podczas specjalnej transmisji online. Certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” został przyznany 198 firmom z całej Polski. Tym samym potwierdzając, że działają one zgodnie z obowiązującym prawem i etyką biznesu. Do przedsiębiorców, którzy wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami, trafiły też nagrody główne i specjalne. Najważniejszą z nich jest statuetka „Przedsiębiorstwo Fair Play”, którą w tym roku uhonorowano 7 wyjątkowych firm. Należą do nich: ARRA GROUP Sp. z o.o. Sp.k. i EUROTHERM NIEWIADOMSCY. Ponadto NOVOL Sp. z o.o., TARCZYŃSKI S.A., TFP Sp. z o.o., Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zgierzu Sp. z o.o. i TROTON Sp. z o.o.

Zielona statuetka w zakresie działań proekologicznych

Symboliczna zielona statuetka trafiła do: Cementowni Warta S.A., EKOMAX Sp. z o.o., KBR Poland Sp. z o.o. i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie. Ponadto do PPHU POLIMAT Roman Brejecki oraz TORPOL Sp. z o.o.  Tegorocznymi liderami w dziedzinie innowacji były przedsiębiorstwa: ANDRE ABRASIVE ARTICLES Sp. z o.o. Sp. k., CORAB Sp z o.o., DataConsult Sp. z o.o., Emtor Sp. z o.o., Finishparkiet Spółka z o.o. Sp. k., METALKO Sp. z o.o., POLICON Sp. z o.o. i RECARO Aircraft Seating Polska Sp. z o.o. Wybrano także najlepszą spośród firm, które po raz pierwszy poddały się certyfikacji – „Debiut Fair Play” trafił do przedsiębiorstwa IT. Integro Sp. z o.o.

Więcej informacji o programie na www.fairplay.pl