Apartamenty inwestycyjne. Dlaczego warto celować w te luksusowe? Unikatowa lokalizacja, z pięknym widokiem za oknem, oraz bogata infrastruktura wypoczynkowo-użytkowa – to podstawowe cechy każdej nieruchomości typu premium. Dzisiaj – po doświadczeniach kwarantanny – pragniemy takich miejsc jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. Jest to już trwały trend, dlatego warto szukać na rynku nieruchomości prawdziwych perełek. I to przede wszystkim z myślą o przyszłym zysku.

Poszukiwaniom apartamentów inwestycyjnych zawsze towarzyszy przemyślana weryfikacja lokalizacji – zarówno pod kątem najpopularniejszych kierunków wypoczynku, jak i walorów przyrodniczych czy rekreacyjnych konkretnego miejsca. Nie wystarczy bowiem wytypować popularny turystycznie region. Równie ważne, a być może najważniejsze, jest znalezienie w jego obrębie unikatowej lokalizacji. Takiej, która zapewni odwiedzającym wszelkie dogodności, będzie obiecująco wyróżniała się na tle pozostałych… i będzie miała „to coś”.

Apartamenty inwestycyjne. Dlaczego warto celować w te luksusowe?- luksusowy apartamentowiec nad morzem.
Apartamenty inwestycyjne. Dlaczego warto celować w te luksusowe?

Kierunek Bałtyk

Regionem najchętniej wybieranym na odpoczynek niezmiennie pozostaje polskie wybrzeże. Co prawda, tegoroczne powroty nad Bałtyk po części zostały wymuszone przez pandemiczne ograniczenia w ruchu międzynarodowym. Mimo to urokliwe nadmorskie tereny pozostają najpopularniejszymi kierunkami turystycznymi w Polsce oraz najatrakcyjniejszymi lokalizacjami pod względem inwestycyjnym.

Polacy lubią odpoczywać nad Bałtykiem. Potwierdzają to dane sprzed pandemii, jak i doświadczenia ostatnich tygodni. Piękne plaże, sosnowe lasy i unikalny nadmorski klimat mają magnetyczną siłę, która sprawia, że chcą tu wracać. Z tego powodu nieruchomości w nadmorskich gminach to też ciągle bardzo dobra lokata kapitału.

Z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego „Branża turystyczna w Polsce. Obraz sprzed pandemii” wynika, że najpopularniejszymi miejscami wypoczynku w Polsce są miejscowości nadmorskie, górskie, uzdrowiskowe oraz największe miasta.

Apartamenty inwestycyjne – wyjątkowe miejsce i „to coś”

Wybrzeże Bałtyckie nie ma równych sobie choćby z tego względu, że można tu znaleźć miejsca absolutnie niepowtarzalne. Należy do nich Mierzeja Jamneńska, oddzielająca jezioro Jamno od Bałtyku. W promieniu kilkuset metrów mamy po sąsiedzku i morze, i jezioro. Odgradza je od siebie pas białych, piaszczystych wydm i sosnowych lasów, a łączy – przetoka wodna – Jamneński Nurt. W malowniczym krajobrazie rozwijają się Mielno, Unieście, Łazy oraz powstają kolejne ośrodki wypoczynkowe i apartamenty – także w standardzie premium, jak Sea and Lake Luxury Apartments.

Widok z okna i…

Innym atutem nieruchomości typu premium – poza tak oczywistym, jak wysoki standard wykończenia – jest piękny widok z okna lub z tarasu. Możliwość oglądania lasu, parku, jeziora i czerpania przyjemności z wyjątkowego krajobrazu podnosi atrakcyjność, a co za tym idzie, wartość apartamentu.

Potencjał polskiego wybrzeża jest ogromny, ale należy pamiętać, że z każdym rokiem ubywa świetnie położonych działek, na których można budować apartamenty z widokiem na las, wodę. Coraz mniej mamy prawdziwych enklaw ciszy i spokoju, gdzie przyroda jest mocno obecna. Dlatego miejsca te stają się bezcenne.

W przypadku okolic, na których powstają apartamenty Sea & Lake,poza pięknym widokiem z okna ważna jest bliskość przyrody. Zachęca ona do czynnej rekreacji. Można uprawiać jogging, przemierzać malownicze trasy rowerowe, jeździć konno, latać na paralotni czy po prostu spacerować. Z jednej strony mierzei mamy morze – piękne i zachwycające o każdej porze roku, z drugiej strony zaś jezioro Jamno – z bogatą ofertą sportów wodnych: windsurfing, kitesurfing, skutery, łodzie czy kajaki.

infrastruktura

Doświadczenia pandemii, szczególnie konieczność utrzymywania dystansu społecznego, sprawiły, że apartamenty inwestycyjne to strzał w dziesiątkę. Polacy obecnie przywiązują jeszcze większą wagę do takich udogodnień jak duży taras, własny ogródek czy dostęp do lasu lub jeziora. W czasie kwarantanny tak wyposażone miejsca okazywały się nieocenionym dobrem, wręcz luksusem. Stąd dziś obserwujemy wzrost popytu na takie mieszkania oraz na lokale w condohotelach i apartamenty z bogatą ofertą części ogólnodostępnych.

Czy w takim miejscu można spędzić czas bezpiecznie i wygodnie? Odpoczywać, ale też pracować? Można. Tym bardziej że położenie Mielna w centralnym pasie wybrzeża morskiego gwarantuje wygodny dojazd z każdego miejsca w Polsce, między innymi dzięki drodze ekspresowej S6.

Źródło: seaandlake.pl