W rankingu „ADAC Kundenbarometer 2015“, Audi może się pochwalić większą niż jakikolwiek inny producent samochodów liczbą zwycięstw i miejsc w pierwszej trójce. W swoich klasach wygrały Audi A3, A5 i Q5. Audi A1 i A6 zajęły drugie miejsca w ich kategoriach. Konsumenci biorący udział w największym niezależnym badaniu zadowolenia klientów motoryzacyjnych, po raz drugi uznali koncern Audi za najlepszego niemieckiego wytwórcę samochodów.

W ramach tegorocznego badania opinii konsumenckich niemieckiego automobilklubu ADAC, przeanalizowano wyniki ankiety internetowej, w której odpowiedzi udzieliło blisko 20 tysięcy klientów. Właściciele niedawno zakupionych samochodów określali w ankiecie stopień ich zadowolenia i motywy skłaniające ich do decyzji o kupnie auta. Badanie objęło przede wszystkim kierowców stu najpopularniejszych i najczęściej rejestrowanych w Niemczech modeli pojazdów.

Ocenie poddano takie cechy produktów jak: obsługa i komfort, silnik i właściwości jezdne, a także ekonomia, wizerunek marki, przyjazność dla środowiska i serwis.

Aby porównanie poszczególnych modeli było jak najbardziej rzetelne, ADAC kategoryzuje oceniane pojazdy na osiem klas, od samochodów najmniejszych, aż po wyższą klasę luksusową. W tym roku, trzy modele Audi zajęły pierwsze lokaty w swoich kategoriach, a dwa modele znalazły się na drugich miejscach. Żadna inna marka w historii rankingu nie zdobyła większej liczby miejsc na podium.

W osobnej ocenie marek, zebrano i zbadano wszystkie doświadczenia związane z konkretnym samochodem, siecią sprzedaży i serwisu danej marki. Podobnie jak rok wcześniej, najlepszym spośród niemieckich producentów motoryzacyjnych zostało Audi.  Zajęło też miejsce drugie w klasyfikacji dwudziestu pięciu zarówno niemieckich jak i zagranicznych marek.

źródło: Audi