Porsche prezentuje 911 Targa 4S Heritage Design Edition – nowoczesne 911 z elementami wzornictwa z lat 50. i wczesnych lat 60. Jednocześnie pierwszy z czterech obiektów kolekcjonerskich w ramach strategii Heritage Design. Specjalna, limitowana edycja Porsche Exclusive Manufaktur na nowo interpretuje historyczne motywy stylistyczne na zewnątrz i wewnątrz samochodu, łącząc je z najnowszą techniką.

Nowy model można już zamawiać, a jego pojawienie się w salonach zaplanowano na jesień 2020 r. Przede wszystkim zgodnie z wewnętrznym oznaczeniem serii modelowej powstanie tylko 992 egzemplarzy. Na polskim rynku model kosztować będzie od 903 tys. zł. Ponadto wraz z wprowadzeniem edycji specjalnej wybrane elementy wykończenia wnętrza będą dostępne dla wszystkich obecnych wydań 911. Wszystko to w ramach pakietu Heritage Design.

Porsche prezentuje swój pierwszy model Heritage Design - wnętrze porsche

Oddając hołd tradycji

Dzięki modelom Heritage Design przywołujemy wspomnienia z lat 50., 60., 70. i 80. Zarówno u naszych klientów, jak i fanów. Żadna marka nie jest w stanie przełożyć tych elementów na język współczesności tak, jak potrafi to Porsche. W ten sposób spełniamy życzenia naszych klientów. Wprowadzamy także nową linię produktów, która za sprawą tych ekskluzywnych edycji specjalnych reprezentuje lifestyle’owy wymiar naszej strategii” – powiedział Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG.

Ekskluzywny lakier w kolorze Cherry Metallic lub czterech innych dostępnych odcieniach, w połączeniu ze złotymi emblematami, tworzy autentyczny wygląd w duchu lat 50. Nadwozie 911 Targa 4S Heritage Design Edition ma stylowe, białe oklejenie o historycznym wzornictwie. Ponadto wyścigowe grafiki inspirowane kształtem włóczni na przednich błotnikach są wyjątkowo charakterystyczne. Dodatkowo przywodzą na myśl początki Porsche w świecie sportu motorowego. Kolejną wizualną atrakcją jest emblemat Porsche Heritage na pokrywie silnika z tyłu. Przypomina on plakietkę zaprojektowaną na cześć pokonania przez Porsche 356 przebiegu 100 tysięcy km. Ten dawny znak jakości – w nowoczesnej interpretacji – będzie zdobić tyły wszystkich czterech modeli Porsche Heritage Design. Związek między przeszłością a teraźniejszością podkreśla też herb Porsche z 1963 r. na masce i kierownicy. Ponadto na osłonach piast kół oraz na kluczyku do samochodu.

Porsche – elementy klasycznego wzornictwa

Również wygląd wnętrza stanowi swego rodzaju hołd dla przeszłości. To między innymi zasługa dwukolorowego skórzanego wykończenia wnętrza, łączącego skórę w kolorze Bordeaux Red ze skórą klubową Olea o odcieniu Beige Atacama. Alternatywnie: czarną skórę ze skórą klubową w kolorze Beige Atacama. Na fotelach i panelach drzwi znalazły się elementy ze sztruksu – materiału stosowanego już w Porsche 356. Jego powrót ożywia ducha epoki i modę z lat 50. Emocjonalny charakter koncepcji nowego modelu podkreśla klasyczne wzornictwo obrotomierza i stopera z zielonym podświetleniem. Ponadto także perforowana podsufitka z tkaniny z mikrofibry oraz rozbudowane skórzane wykończenie Exclusive Manufaktur. Na metalowej plakietce na panelu ozdobnym deski rozdzielczej znalazł się indywidualny numer danego egzemplarza limitowanej serii.

Pierwszy model Heritage Design bazuje na nowej generacji 911 Targa (992), która zadebiutowała zaledwie kilka dni temu. Został wyposażony w najnowsze rozwiązania techniczne z zakresu podwozia, układów wspomagających oraz systemu informacyjno-rozrywkowego. Napędza go zaawansowany silnik biturbo typu bokser o mocy 331 kW (450 KM). W połączeniu z 8-biegową przekładnią dwusprzęgłową rozpędza Porsche 911 Targa od 0-100 km/h (z Launch Control) w mniej niż 3,6 sekundy i pozwala osiągnąć prędkość maksymalną 304 km/h.

Źródło: Porsche