Kobiecy biznes a koronawirus. Obecnie chętniej korzystamy z internetowych porad specjalistów, kursów, spotkań i motywujących aplikacji mobilnych. Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką od czasu pandemii koronawirusa odnotowała 13 335 uczestników webinarów, którzy wyświetlili ponad 4 619 godzin nagrań.

Wydano także o 350% więcej certyfikatów z tytułu ukończenia kursów online. Z samej akcji #SzminkaKobietom skorzystało już więcej niż 50 Polek. Z czego 40 z nich promuje już dzięki niej swoją firmę. Fundacja planuje kolejne działania i ogłasza intensywne 4-etapowe szkolenia dla biznesu na początku czerwca oraz uruchamia program #SukcesKlub. Jak trzyma się kobiecy biznes w czasie koronawirus?

W obecnej sytuacji, szczególnie trudnej dla Polek, zauważyłyśmy potrzebę  ich szczególnego wsparcia w czasie kryzysu. Nasza wiedza i doświadczenie oraz zespół ponad 120 doświadczonych ekspertów pozwolił nam natychmiast uruchomić dodatkowe narzędzia.#SzminkaKobietom, webinary i live’y oraz eksperckie porady, z których kobiety prowadzące swoje własne firmy mogą bezpłatnie skorzystać. Naszym nadrzędnym celem jest oferowanie realnego wsparcia, a w tym merytorycznej pomocy. Wiemy, że to bardzo drogocenna wiedza i z tego właśnie powodu zachęcamy wszystkich do korzystania z niej na każdym etapie rozwoju. Sam program Sukces To Ja pomógł już 400 tysiącom Polek – podsumowuje Olga Kozierowska, prezes Fundacji Sukces Pisany Szminką.

Kobiecy biznes: akcja #SzminkaKobietom

Inaugurując akcję #SzminkaKobietom Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką wyciągnęła pomocną dłoń do prowadzonych przez kobiety firm, organizacji i działalności społecznych. W akcji #SzminkaKobietom do tej pory wzięło udział ponad 50 kobiet w ciągu ostatniego miesiąca.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy zgodnie z instrukcją zamieszczoną na stronie Fundacji nagrać krótki filmik reklamowy. Potem udostępnić go na swoich mediach i następnie wysłać go e-mailem na adres redakcja@sukcespisanyszminka.pl wraz ze swoją krótką historią biznesową, który ukaże się na portalach i kanałach social media Sukcesu Pisanego Szminką.

Dodatkowo, dla tych wszystkich którzy potrzebują dogłębnej i usystematyzowanej wiedzy specjalne, indywidualne mentoringi prowadzi m.in. Olga Kozierowska.

Bezpłatne narzędzia online a kobiecy biznes

Fundacja prowadzi największy ogólnopolski program wzmacniania aktywności zawodowej kobiet Sukces TO JA. Program oparty jest na dwóch kluczowych obszarach: poszerzaniu kompetencji i wiedzy oraz umożliwieniu wymiany doświadczeń oraz znalezienia inspiracji. W ramach niego bezpłatnie można skorzystać między innymi z kursów on-line, e-booków, webinarów czy aplikacji MyOla. Program realizowany jest we współpracy z Fundacją Coca-Cola w Atlancie.

Kursy online

W ciągu ostatnich 30 dni wydano 350% więcej certyfikatów z tytułu ukończenia kursów online. Na stronie www.sukcestoja.pl dostępnych jest 15 kursów. Między innymi prowadzony przez Olgę Kozierowską „Jak sprzedawać, czyli sprzedaż dla o(d)pornych” czy„Sprzedaż i promocja na Facebooku oraz Instagramie” Grzegorza Miecznikowskiego. Dzięki takim internetowym spotkaniom w prosty sposób można rozwinąć kompetencje i odnaleźć inspiracje.

Aplikacja MyOla

Jedyna w swoim rodzaju aplikacja online, mobilna przyjaciółka, psycholog i mentorka w jednym. MyOla niesie wsparcie zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Aplikację pobrało dokładnie już 16 680 użytkowniczek i użytkowników, a w samym ostatnim miesiącu odnotowano 17% wzrost pobrań.

Pośród nowości w aplikacji pojawiła się rozmowa z Małgorzatą Kożuchowską, Jarosławem Kuźniarem i Jakubem Bączkiem. Z kolei użytkowniczki MyOli w ostatnim miesiącu najczęściej słuchały kół ratunkowych jak “Gdy czujesz się bezsilna”, “Kiedy jesteś w dołku” i “Gdy czujesz lęk”, programu “Uwolnij to, co Cię blokuje” oraz medytacji “Mindfulness” i pozostałych programów rozwojowych.

Aplikacja MyOla będąca częścią programu Sukces To Ja jest naszym najnowszym i wyjątkowym narzędziem. Dzięki niej możemy pomóc wielu kobietom wzmacniać wiarę we własne możliwości i pokazać, jak nadal wiele mogą mimo obecnej sytuacji. W tych trudnych czasach jest to niezwykle ważne. Dlatego w imię solidarności robimy wszystko, by je wspierać i pomóc im nadal poszerzyć kompetencje i wiedzę – mówi Anna Solarek, dyrektor kontaktów zewnętrznych i komunikacji w Coca-Cola Poland Services

E-booki

Znajdziesz tu wszystko, co musisz wiedzieć o poszukiwaniu pracy i prowadzeniu własnej firmy. Poznasz narzędzia, którymi warto się posługiwać na nowej, zawodowej ścieżce. Także posłuchasz ekspertów z ogólnopolskiego programu aktywizacji zawodowej „Sukces TO JA”, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami. Przykład? E-book “Projekt: Zyskowny Biznes”, w którym razem z autorami przejdziesz przez wszystkie elementy modelu biznesowego i zdobędziesz niezbędne umiejętności i kompetencje, które pomogą Ci założyć bądź rozwinąć swój własny kobiecy biznes.

Webinary

Tylko w ostatnim ponad miesiącu w organizowanych przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką webinarach wzięło udział ponad 13 335 osób, które wyświetliły ponad 4 619 godzin nagrań. Odbyło się 17 spotkań online, a  w tym webinary i livey.

Dostępne webinary znajdują się pod adresem: https://sukcestoja.pl/webinary/. Wszystkie można obejrzeć na kanale Youtube Fundacji, a tematy spotkań przeprowadzonych przez ekspertów to np.:“Jak generować odwagę i pokonać lęk”,”Jak komunikować się ze sobą i z innymi”, “Wsparcie prawne i rozwiązania tarczy antykryzysowej z których możesz skorzystać”, “Sposoby na kwarantannę, organizacja dnia i pracy”, ”Wystąpienia publiczne i autoprezentacja” czy “Jak odnaleźć się w zmianie”.

Program DNA SuXesu

To program, w którym swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się zaproszeni goście – psycholodzy, eksperci i mentorzy. Co tydzień zamieszczamy na kanale YouTube nowe rozmowy o emocjach, sposobach na lepsze zrozumienie siebie i skuteczniejsze działanie i komunikację. Olga Kozierowska rozmawia z zaproszonymi gośćmi m.in. o tym, jak realną potrzebę przekuć na świetnie prosperujący biznes.

Bezpłatne porady prawne

Narzędzie, dzięki któremu bezpłatnie i anonimowo można uzyskać poradę prawną dotyczącą osoby prywatnej bądź firmy. Jak to działa? Wystarczy wejść w zakładkę „Bezpłatne porady prawne” na stronie Fundacji i w specjalnym okienku umieścić pytanie. Odpowiedź pojawi się w ciągu maksymalnie 24 godzin.

Kolejne etapy działań Fundacji

Intensywny program szkoleniowy dla biznesu, który wystartuje już na początku czerwca

1, 2, 3 i 4 czerwca odbędzie się intensywny, składający się z czterech obszarów program szkoleniowy realizowany online przez doświadczonych ekspertów jak Tomasz Rudolf, Monika Wąs, Maciej Kraus, Małgorzata Marczewska i Olga Kozierowska. Jego celem będzie pokazanie jak biznes powinien adaptować się do nowych warunków lub jak rozpocząć działalność  w obecnych czasach.

Program #SukcesKlub

W ramach programu Sukces To Ja, który powstał we współpracy z Coca-Cola wyselekcjonowana społeczność ekspertów poprowadzi 5-osobowe grupy, których uczestnicy będą reprezentantami z różnych branż. Wszystko po to, by pokazać jak różne doświadczenia zwiększają kreatywność i wymianę pomysłów. Prowadzący będą pełnić rolę moderatorów i nauczycieli, a uczestnicy finalnie sami poprowadzą kolejne spotkania w ramach Klubu.

Źródło: Fundacja Sukces Pisany Szminką