Uczestniczki programu Biznes w Kobiecych Rękach stawiają na branżę usług dla zwierząt. W końcu w Polsce mieszka z nami ok. 7,9 mln psów i 6,8 mln kotów. Wartość rynku zoologicznego do lutego 2023 przekroczyła już 731 mln złotych. Ten trend postanowiły wykorzystać uczestniczki programu Biznes w Kobiecych Rękach organizowanego przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet.

„Biznes w Kobiecych Rękach to okazja, żeby przetestować swój pomysł na firmę przy wsparciu doświadczonych ekspertów i ekspertek. Uczestniczki muszą odpowiedzieć na ważne pytanie – czy moja oferta znajdzie odbiorców. W ostatniej edycji programu powstało 34 nowych firm, z których aż 5 postanowiło skierować swoje usługi do miłośników zwierząt domowych. I jestem przekonana, że mają ogromne szanse na rynkowy sukces” – twierdzi Magdalena Jeżyńska, koordynatorka programu.

Trwałe, piękne i bezpieczne rzeczy dla zwierząt 

Lwią część rynku zoologicznego stanowią akcesoria dla zwierząt. W ramach programu Biznes w Kobiecych Rękach powstały 2 nowe marki, które chcą podbić serca klientów, oferując m.in. smycze, obroże czy legowiska.

Małgorzata Konias stworzyła markę Hauka.dog. To linki treningowe dla psów. Każda linka powstaje na indywidualne zamówienie. Dzięki temu jest idealnie dopasowana do potrzeb zarówno psa, jak i przewodnika. Linki są trwałe, wodoodporne, a materiał zapobiega plątaniu się linki.

Ewelina Lekka postanowiła wykorzystać swoje doświadczenie jako projektantka, żeby odmienić wygląd akcesoriów domowych dla zwierząt. Pod marką Jumpet tworzy m.in. legowiska, leżanki, klatki kenelowe, drapaki czy schodki. „Design przedmiotów dla zwierząt często jest infantylny. Moim celem jest, aby te przedmioty stały się integralną częścią nowoczesnych wnętrz. Moje projekty powstają przy współpracy z fizjoterapeutami, żeby były  zdrowe dla zwierząt” – wyjaśnia Ewelina Lekka. 

Od platformy dla behawiorystów po koniki Hobby Horse

Jednak usługi dla zwierząt to nie tylko przedmiot. To także dbałość o relacje między ludźmi i zwierzętami. Katarzyna Podlaszewska w ramach programu Biznes w Kobiecych Rękach opracowała koncepcję platformy APPsia/psia-wioska, która łączy przewodników psów z behawiorystami i trenerami. Dzięki platformie przewodnik może wysłać specjaliście filmik prezentujący zachowanie swojego pupila, żeby uzyskać poradę lub zdecydować się na program szkoleniowy czy terapeutyczny. 

Z kolei Pola Stelmachowska pomaga utrwalić opiekunom zwierząt momenty ich wspólnego życia. Pola Stelmachowska Studio oferuje sesje fotograficzne dla zwierząt i ich opiekunów, a także szkolenia fotograficzne dla branży zoologicznej, warsztaty kreatywne i plenery fotograficzne dla przewodników i ich zwierząt.

Na zupełnie wyjątkowym pomyśle opiera się marka Horsy, którą w ramach programu BwKR stworzyła Wanda Podoba. To sklep internetowy z konikami hobby horse oraz akcesoriami do nich. „Chcę promować hobby, jakim są koniki Hobby Horse. Organizuję zawody Hobby Horse na Torze Służewiec w Warszawie, a w planach mam utworzenie Ligi Hobby Horse, grę planszową oraz aplikację dla dzieci związaną z wyścigami Hobby Horse” – opowiada Wanda Podoba. 

Kolejna edycja BWKR przed nami

Dotychczas w 9 edycjach programu Biznes w Kobiecych Rękach wzięło udział już 520 kobiet. A będzie ich jeszcze więcej, bo jeszcze w 2023 ruszy rekrutacja do kolejnej edycji.

„Firmy, jakie powstały w ramach programu, zasiliły już różnorodne branże. Oprócz branży zoologicznej to m.in. nieruchomości, wirtualna asysta, branża wellness, coachning, zrównoważona moda, edukacja czy akcesoria medyczne. Zapraszamy do kolejnej edycji bez względu na to, w jakiej branży ktoś chce działać. Jesteśmy otwarci na każdy pomysł” – podkreśla Magdalena Jeżyńska.

Więcej informacji na temat rekrutacji do programu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: https://siecprzedsiebiorczychkobiet.pl/programy/biznes-w-kobiecych-rekach/