20 kwietnia 2016 w Warszawie, już po raz drugi odbyła się konferencja poświęcona innowacjom- Polish-Swiss Innovation Day. 

Celem konferencji jest kontynuacja dialogu pomiędzy Szwajcarią a Polską o współpracy w zakresie innowacji w wielowymiarowych aspektach, wymiana najlepszych praktyk oraz podkreślenie roli innowacji w zdobywaniu przewagi konkurencyjnej firmy.

Jak tłumaczy Marek Szymański, Prezes Franke Polska, Prezes Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej „innowacje to są wszystkie zmiany, które prowadzą do poprawy funkcjonowania przedsiębiorstwa. Często o innowacjach mówimy mając na myśli pierwszy lot w kosmos czy pierwsze lądowanie na Księżycu, wymyślenie internetu, przełomowe wynalazki, takie które pobudziły całą gospodarkę czy całe Państwa. Tymczasem za innowacyjnością kryją się malutkie kroczki i to są często naprawdę drobne zmiany, usprawnienia procesów sprzedażowych, logistycznych, produkcyjnych, finansowych. Wszystko to, co poprawia skuteczność przedsiębiorstwa”.

Organizatorami wydarzenia była Ambasada Szwajcarii w Polsce,  Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza.