Na polskim rynku funkcjonuje alternatywa dla małych i średnich przedsiębiorstw, które szukają wsparcia finansowego – Beesfund. To forma croundfundingu oparta na private equity, pozwalająca w krótkim czasie zebrać do 400 000 PLN na rozwój przedsiębiorstwa.

Celem Beesfund jest uzupełnienie luki kapitałowej, która powoduje, że wiele ciekawych pomysłów biznesowych nie może pozyskać środków na start i rozwój. „Z drugiej strony przeciętny człowiek dysponuje zbyt małym kapitałem, żeby inwestować w startupy i dynamicznie rozwijające się spółki. Inwestycje prywatne są obciążone dużym ryzykiem na poziomie zabezpieczeń prawnych inwestorów.” – przekonuje Arkadiusz Regiec, CEO Beesfund.

Beesfund jest jedyną platformą w Europie Środkowo-Wschodniej, która przeprowadza emisje akcji dla Spółek Akcyjnych i Spółek Komandytowo-Akcyjnych. Po przeprowadzonej emisji pomaga także w procesie dalszego pozyskania kapitału na rozwój.

Emisja na platformie Beesfund niesie dla przedsiębiorcy szereg korzyści. Jest to przede wszystkim zbudowanie społeczności inwestorów wokół firmy oraz okazja do przeprowadzenia kampanii PR-owej i marketingowej. Przeprowadzenie emisji to także w