Już 28 stycznia  na błoniach PGE Narodowego stanie „Przychodnia WOŚP, Znanego Lekarza i Grupy LUX MED”. Przychodnia to już stały punkt na mapie finałowego miasteczka WOŚP. Znany Lekarz dba o to, żeby uczestnicy tej największej w Polsce zbiórki mieli możliwość zadbania o swoje zdrowie. W tym roku specjaliści LUX MED zapewnią uczestnikom wydarzenia bezpłatne badania profilaktyczne.

„Tu wszystko gra OK!”

Hasło przewodnie tegorocznego Finału to też doskonała motywacja do tego, żeby zadbać o siebie i wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie. Grupa LUX MED wspólnie z firmą Znany Lekarz przygotują specjalną strefę, w której uczestnicy finału będą mogli uzyskać profesjonalną poradę medyczną, wykonać badania profilaktyczne i potwierdzić, że w ich organizmie „wszystko gra OK!”

– Jako Znany Lekarz chcemy każdego dnia wpływać na to, żeby opieka medyczna w Polsce zmieniała się na lepsze i była bliżej człowieka. Dlatego 28 stycznia jesteśmy tam, gdzie bije serce całej Polski – na błoniach PGE Narodowego, razem z Fundacją WOŚP i naszym tegorocznym partnerem Grupą LUX MED. I konsekwentnie przypominamy, że regularne i terminowe badania pozwalają odpowiednio wcześniej wykryć  – i często wyleczyć! – choroby, które przez wiele lat mogą nie dawać żadnych widocznych objawów – mówi Piotr Radecki, CEO Znanylekarz.


Siła partnerstwa

Partnerstwo Grupy LUX MED i Znany Lekarz w z okazji 32. Finału WOŚP to wyraz wsparcia dla wspaniałej idei, która przyświeca Orkiestrze, ale także ważna współpraca na rzecz promocji działań profilaktycznych, które niejednokrotnie mogą uratować życie.

Jesteśmy dumni, że możemy wspierać 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to wydarzenie niezwykle ważne dla nas jako firmy medycznej, która na co dzień dba o zdrowie milionów Polaków. Podczas tegorocznego Finału razem kształtujemy świadomość, motywujemy do działań profilaktycznych i wspólnie budujemy fundament zdrowszej przyszłości dla każdego – podkreśla Anna Rulkiewicz, Prezeska Grupy LUX MED.

Dla dzieci i dorosłych

W Przychodni WOŚP, na przestrzeni 150m2, w ramach 6 gabinetów specjalistycznych, odwiedzający będą mogli dokonać profilaktycznego przeglądu swojego zdrowia. Wśród dostępnych badań profilaktycznych znajdą się m.in: spirometria, lipidogram, analiza składu ciała (BMI), badanie wzroku, pomiar ciśnienia oraz przegląd stomatologiczny. Dodatkowo specjaliści z Grupy LUX MED będą prowadzić działania edukacyjne obejmujące m.in samobadanie piersi oraz naukę badania jąder na fantomach. Poczekalnia przekształcona zostanie w przyjazne miejsce dla najmłodszych, gdzie bandażowanie czy higienizacja jamy ustnej staną się interesującą przygodą. 

Przychodnia będzie czynna w dniu finału, 28.01. Cel 32. Finału WOŚP to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.  W przestrzeni przychodni przez cały czas dostępna będzie skarbonka, która zasili konto fundacji.