Wizz Air nowe trasy uruchomi dokładnie za 3 i pół miesiąca. W nowej ofercie znajdują się połączenia między Katowicami i Palmą na Majorce (Hiszpania), a także między Gdańskiem i Skellefteå (Szwecja), nowym kierunkiem na mapie WIZZ. Loty rozpoczną się 3 i 4 czerwca 2020 roku. Ceny zaczynają się od 89 złotych.

Skellefteå

To miasto w północnej Szwecji, stanowiące bramę do Laponii. To idealny kierunek na wypoczynek w blasku niskiego zimowego słońca zarówno dla osób lubiących czuć rytm miasta, wielbicieli przyrody oraz rodzin szukających relaksu. Aktywnemu wypoczynkowi sprzyja bliskość 1500 jezior i 400-kilometrowe wybrzeże.

WIZZ AIR nowe trasy od czerwca - samolot
WIZZ AIR nowe trasy od czerwca

Palma

Jest stolicą Balearów i świetnym miejscem wypadowym do odkrywania Majorki. Tętniące życiem miasto sprawdza się na krótki city break oraz na leniwe wakacje na plażach, z których słynie wyspa. Bogata oferta kulturalna, gastronomiczna i sportowa niezmiennie przyciąga turystów.

Po pierwsze pierwszy lot Wizz Air odbył się z Polski w maju 2004 roku. Od tego czasu linia stale rozwija ofertę – dotychczas ponad 77 milionów pasażerów skorzystało z lotów w polskiej siatce połączeń. Po drugie WIZZ, jako pionier niskokosztowych podróży lotniczych w Europie, łączy 9 polskich miast z pozostałą częścią kontynentu. W efekcie jednocześnie dzięki zwiększaniu liczby połączeń i zdolności przewozowej, Wizz Air wpływa na krajową ekonomię oraz rynek pracy w branży lotniczej i turystycznej, wspierając ponad 8 000 miejsc pracy rocznie i zatrudniając ponad 1200 specjalistów awiacji.

WIZZ AIR nowe trasy od czerwca - samolot nad mostem
WIZZ AIR nowe trasy od czerwca

Wizz Air nowe trasy

Trasa Dni Data – od: Ceny od
Gdańsk – Skellefteå czwartek, niedziela 4 czerwca 89 PLN
Katowice – Palma
de Mallorca
środa, niedziela 3 czerwca 169 PLN

Z radością ogłaszamy dwie nowe trasy z Gdańska i Katowic – mówi Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air. Stale monitorujemy trendy w turystyce i podróżowaniu, aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby naszych klientów zapewniając im niskie ceny i świetną obsługę.  Ponadto dzięki ogłoszonym dzisiaj kierunkom – Skellefteå i Palmie – nasza oferta dla podróżujących z Polski liczy już 80 kierunków i 186 tras do 28 krajów. Dodatkowo Wizz Air z zaangażowaniem działa w Polsce, oferując możliwie najniższe ceny zawsze w połączeniu z doskonałą jakością obsługi na pokładzie.

O Wizz Air

Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej. W efekcie oferuje loty z 25 baz na ponad 700 trasach łączących 155 lokalizacji w 45 krajach. Dodatkowo Wizz Air zatrudnia zespół ponad 5000 ekspertów. Którzy dbają̨ o wysoką jakość usług i niski koszt biletów. A to uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybraną przez ponad 42 mln pasażerów w ostatnich 12 miesiącach. Ponadto jej flota składa się̨ ze 120 samolotów marki Airbus. A320s wyposażony jest w 180 miejsc, A321 dysponuje 230 miejscami, a A321neo ma 239 miejsc na pokładzie. Według najnowszych danych CH-AVIATION, szwajcarskiego dostawcy danych branżowych, Wizz Air dysponuje jedną z najmłodszych flot lotniczych na świecie.

Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzi w Londynie jako WIZZ oraz zrzeszoną w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices. Ponadto Wizz Air należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) i posiada certyfikat IOSA będący wyznacznikiem bezpieczeństwa linii lotniczych. Ostatnio Wizz Air znalazł się w gronie najbezpieczniejszych linii lotniczych na świecie. To według airlineratings.com, jedynej światowej agencji zajmującej się bezpieczeństwem i oceną lotów. Linia Wizz Air otrzymała tytuł Linii Lotniczej 2019 roku według Air Transport Awards. Czylijedynej międzynarodowej nagrody z najważniejszymi kategoriami w branży transportu lotniczego.