Największa konferencja technologiczna CEE Infoshare 2022 za nami. W tegorocznej, 16. edycji konferencji udział wzięło ponad 6 tys. uczestników. 20 tysięcy EURO w konkursie Infoshare Startup Contest wygrał ukraiński startup CareTech Human. Firma wprowadza na rynek urządzenie umożliwiające zdalne monitorowanie parametrów urologicznych. Drugie miejsce zajęła firma Ender Turing z Estonii, a trzecie polski MAB Robotics. Nagrody zostaną przeznaczone na dalszy rozwój innowacyjnych pomysłów laureatów.

O tytuł zwycięzcy Startup Contest, ubiegało się 466 startupów z całego świata. W finale Infoshare Startup Contest walczyło 5 startupów – ukraiński CareTech Human, estoński Ender Turing, Helgen Technologies z Irlandii, MAB Robotics z Polski oraz holenderski Scentronix. Wszystkie prezentowały się przed jury złożonym z inwestorów oraz ekspertów biznesowych. Podczas konkursu pomysły oceniane były pod kątem potencjału biznesowego, innowacyjności, zespołu oraz samej prezentacji. Łączna pula nagród w konkursie wyniosła 30 tysięcy EURO. Nagrody ufundowała Prezydent Miasta Gdańska.

Znamy zwycięzców w konkursie Infoshare Startup Contest - kolorowy banek reklamowy wydarzenia Infoshare 2022.
Znamy zwycięzców w konkursie Infoshare Startup Contest

Jaki problem rozwiązuje startup CareTech Human?

Firma CareTech Human wprowadza na rynek przełomowe rozwiązanie do zdalnego monitorowania parametrów urologicznych, aby umożliwić wczesne wykrywanie chorób układu moczowego i monitorowanie ich nawrotu. To szczególnie ważne w przypadku mężczyzn, którzy borykają się z przerostem gruczołu krokowego i syndromem nadczynności pęcherza. Na świecie jest ich około 14 milionów.

Zasada działania jest prosta: użytkownik otrzymuje urządzenie i przypina je do muszli klozetowej. Od tego momentu platforma automatycznie wykonuje badania przesiewowe w kierunku wielu chorób urologicznych, dostosowując się do nawyków użytkownika. Urządzenie dostępne jest w kilku wersjach. Jedna z nich analizuje także biomarkery lotnych związków organicznych w ludzkim moczu.

Ponad 500 startupów i ponad 100 VC z całego świata

Do konkursu zgłosiło się 466 startupów z 62 krajów z całego świata. Najwięcej projektów pochodziło z Polski (136), Wielkiej Brytanii (36), Niemiec (28) oraz Hiszpanii (17). Najwięcej zgłoszonych pomysłów to rozwiązania z branży health, medtech i wellbeing. Dużą grupę uczestników stanowił także sektor e-commerce oraz finansów, bankowości i ubezpieczeń.

Poza udziałem w konkursie, obecne na wydarzeniu startupy mogły nawiązać kontakt z ponad 100 inwestorów z całego świata – aniołami biznesu, funduszami VC i CVC, m.in. Tera Ventures, Huge Thing, Senovo, Lunar Ventures, FONGIT czy APX. Poza Startup Contest mogli się też znaleźć na Virtual Startup Expo i na dedykowanej platformie Matchmaking. Spotkania 1:1 odbywały się już od poniedziałku w formie online, a od czwartku na żywo w specjalnie dedykowanej strefie na Amber Expo.

Źródło: Infoshare 2022