Japoński producent oferuje teraz na 28 europejskich rynkach sześcioletnią gwarancję na nowy samochód do maksymalnego przebiegu 150 000 kilometrów.

Z początkiem kwietnia 2023 roku Mazda zakończyła europejskie wdrażanie swojej sześcioletniej gwarancji na nowe samochody. Ma to na celu ujednolicenie gwarancji na pojazdy i utrzymanie lojalności klientów w dłuższym cyklu eksploatacji, na terenie całego kontynentu.

Program rozszerzonej gwarancji został początkowo uruchomiony w pierwszej połowie 2022 roku w Austrii i Niemczech. Holandia, Polska, Hiszpania i cała grupa rynków należąca do Mazda Selected Markets obejmująca Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Chorwację, Cypr, Czechy, Grecję, Węgry, Republikę Irlandii, Kosowo, Maltę, Mołdawię, Czarnogórę, Macedonię Północną, Portugalię, Rumunię, Serbię, Słowację i Słowenię, dołączyły do programu we wrześniu ubiegłego roku. Mazda w Belgii wdrożyła sześcioletnią gwarancję w grudniu 2022 roku, a następnie Francja i Szwajcaria w styczniu 2023 r. Kiedy Mazda Motor Italia wprowadziła sześcioletnią gwarancję od 1 kwietnia, wdrożenie na 28 rynkach w całej Europie zostało zakończone.

Spokój ducha do sześciu lat lub 150 000 kilometrów

Gwarancja obejmuje wszystkie wady materiałowe oraz produkcyjne i pokrywa koszt naprawy lub wymiany uszkodzonych elementów przez 6 lat. Gwarancją nie są objęte jedynie części podlegające zużyciu. Podobnie jak inne gwarancje producenta, sześcioletnia gwarancja Mazdy na nowy samochód jest bezpłatna. Przy odsprzedaży pojazdu w okresie gwarancyjnym, ochrona będzie obowiązywała następnego właściciela przez pozostały okres gwarancji, lub w ramach limitu przebiegu.

Ten rozbudowany pakiet nie tylko zapewnia naszym klientom , ale także zwiększa wartość rezydualną pojazdu przy jego odsprzedaży w tym okresie – wyjaśnia Martijn ten Brink, prezes i dyrektor generalny Mazda Motor Europe.

Gwarancje Mazdy na nowe samochody i mobilność są uzupełnione dwunastoletnią gwarancją na perforację nadwozia oraz trzyletnią gwarancją na lakier i korozję powierzchniową. W przypadku pojazdów elektrycznych z akumulatorem (BEV) i hybrydowych pojazdów elektrycznych typu plug-in (PHEV) firma udziela również ośmioletniej gwarancji na akumulator wysokiego napięcia do przebiegu 160 000 kilometrów.

Źródło: Mazda