Aurec Home, doświadczony gracz na rynku nieruchomości i kreator inteligentnych rozwiązań zagospodarowania zieleni triumfuje jako laureat prestiżowej nagrody: Symbol Nowoczesnego Budownictwa 2023. Wyróżnienie zostało przyznane za osiągnięcia w dziedzinie innowacyjnej architektury i rozwoju zrównoważonego budownictwa.

16 i 17 listopada br. w Katowicach odbyła się uroczysta Gala Finałowa programu Symbol 2023, podczas której kapituła nagrodziła 90 podmiotów reprezentujących elitarne grono ekspertów wyznaczających nowe standardy w reprezentowanych przez siebie dziedzinach, a ich działania są ukierunkowane na kreowanie przyszłości i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań.

Gala Symbol 2023 w Katowicach

Aurec Home z prestiżową nagrodą Symbol 2023

W gronie laureatów znalazł się deweloper Aurec Home, inwestor uzyskał po raz trzeci wyróżnienie w kategorii Symbol Nowoczesnego Budownictwa 2023 za niecodzienne podejście do projektowania i budowy osiedli przyszłości, inteligentne wykorzystaniem przestrzeni z poszanowanie środowiska oraz historii miasta.

Innowacyjność to dla nas filozofia, którą przenosimy na grunt każdego projektu. Tworzymy nie tylko budynki, ale całe kreatywne przestrzenie, które podnoszą komfort życia wszystkich mieszkańców. Już na etapie budowy osiedli instalujemy w budynkach elementy oszczędzające energię, m.in.: panele fotowoltaiczne, wentylację mechaniczną czy gruntowne wymienniki ciepła. Myślimy nie tylko o dzisiejszych potrzebach, ale również o przyszłości naszej planety. Dlatego każdy projekt opiera się na zrównoważonych rozwiązaniach i wykorzystaniu ekologicznych technologii przyjaznych dla środowiska. Nagroda Symbol 2023 to dla nas bodziec do dalszego rozwoju i podnoszenia poprzeczki standardów w branży budowlanej — mówi, odbierająca nagrodę Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home.

Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home z nagrodą Symbol 2023

Osiedla Aurec Home – nowy styl życia

Deweloper wszystkie inwestycje realizuje zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju i idei smart home. Profitami cenionymi przez lokatorów rodzinnych osiedli Aurec Home są nowoczesne strefy Aurec Active — unikalne przestrzenie ukierunkowane na trzy elementy podnoszące jakość życia: aktywność fizyczną, relaks i ekologię. Lokatorzy w bezpiecznej przestrzeni mogą swobodnie uprawiać sport, rozwijać swoje pasje czy wypoczywać, obcując z naturą. Na osiedlach znajdują się liczne udogodnienia: edukacyjne place zabaw dla dzieci, zielone dachy, restauracje i kawiarnie, sklepy, lokale usługowe, paczkomaty czy miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych.

Dwa dni galowe obfitowały w ciekawe wydarzenia i liczne panele dyskusyjne. Pierwszego dnia eksperci dyskutowali m.in.: na temat zrównoważonego rozwoju, nowych technologii, Zielonego Ładu i budowy miast przyszłości. Hasłami przewodnimi drugiego dnia gali były: innowacje, nauka, medycyna. Goście brali udział w panelach o tematyce: rynku pracy w kontekście nowych technologii, roli środowiska naukowego we wsparciu procesów przemysłowych czy wykorzystania sztucznej inteligencji i nowoczesnych technologii w kreowaniu gospodarki przyszłości.

Panel dyskusyjny podczas gali finałowej programu Symbol 2023

Organizatorem programu Symbol był PubliCity Media Group, wydawca Monitora Biznesu, Monitora Rynkowego oraz serwisu MonitorRynkowy.pl.

Artykuł powstał we współpracy z patronem portalu Aurec Home