Aleksandra Przygalińska, Dariusz Jemielniak – wydawnictwo MT Biznes, 2023

Książka ważna, potrzebna i bardzo aktualna. To lektura obowiązkowa zarówno dla solo przedsiębiorców, jak i pracowników korporacji.

„Sztuczna inteligencja z pewnością pozostanie z nami i będzie coraz bardziej powszechna w naszym życiu. Ważne jest, aby być realistą w kwestii jej potencjału i ograniczeń. Jak w przypadku każdej nowej technologii, nadejdzie okres dostosowania, podczas którego będziemy uczyć się, jak skutecznie z niej korzystać.” To dzieje się teraz.

Autorzy przedstawiają czytelny i aktualny opis sztucznej inteligencji na obecnym etapie rozwoju – nie tylko w kontekście procesów i strategii biznesowych, ale również z perspektywy społecznego odbioru. Opisują nasze – czyli humanistyczne rozumienie krajobrazu technologii. Dalecy są od euforii i zgrabnie unikają apokaliptycznych wizji.  Książkę przeczytasz szybko i zapamiętasz łatwo, gdyż wielowymiarową strukturę AI przedstawia w dziewięciu kompaktowych rozdziałach.

A.Przygalińska i D.Jemielniak dzielą się swoimi obserwacjami dotyczącymi realnych zdolności i możliwości sztucznej inteligencji w zarządzaniu, zwracają uwagę na rozwiązania technologiczne i analizują zmiany w procesach marketingowych czy budowaniu przewagi konkurencyjnej.

O możliwościach zastosowania AI w biznesie powstało już wiele artykułów i opracowań książkowych, ale o skutkach jej dojrzałości niewiele dotychczas wiemy, uczymy się przecież na własnych doświadczeniach. Książka nie rozwiązuje uniwersalnego dylematu,  jak i gdzie wprowadzać AI, by faktycznie usprawniała ona organizację, ale w błyskotliwy sposób zwraca uwagę, że należy tych odpowiedzi szukać.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak bardzo rozwinięta jest AI i czy przyszłość przyniesie nam więcej zagrożeń wynikających z jej nieodpowiedniego wykorzystywania czy raczej nowych szans w oparciu o jej możliwości, to zdecydowanie sięgnij po tę książkę. Unikalne spojrzenie autorów na potencjalną przyszłość sztucznej inteligencji przez pryzmat współpracy, dostępności, otwartości i demokratyzacji jest zdecydowanie warte poznania. Pozostaje niedosyt, bo czas spędzony na lekturze tak szybko przeminął.

Polecamy zakup: https://mtbiznes.pl/produkt/ai-w-strategii-rewolucja-sztucznej-inteligencji-w-zarzadzaniu