Rozmowa z Mecenas Małgorzatą Krzyżowską – Członkiem Założycielem Międzynarodowej Korporacji Prawnej ALIANT.

Została Pani niedawno przyjęta w poczet członków założycieli międzynarodowej korporacji prawniczej Aliant. Gratulacje! Jest Pani pierwszym prawnikiem z Polski, który ma tak znakomitą pozycję w strukturach Aliant. Jak wypracowała Pani ten sukces? Jakie zagadnienia prawne są Pani specjalizacją?

Dziękuję. Faktycznie zaproszenie mnie do udziału w tworzeniu struktury międzynarodowej kancelarii prawniczej traktuję, jako osobisty sukces. Jest to efekt prawie 18 lat pracy w różnych środowiskach prawniczych i biznesowych, z kontrahentami ze wszystkich kontynentów. Mój rozwój, jako prawnika opiera się na konsekwentnym dokształcaniu się za granicą oraz otwartości i gotowości do podejmowania nowych wyzwań. Od ośmiu lat prowadzę kancelarię w Poznaniu, świadcząc szeroki wachlarz usług prawnych dla klientów z Polski i z zagranicy. Specjalizuję się w kontraktach i umowach handlowych, a także prowadzeniu negocjacji pomiędzy partnerami z polski i zagranicy.

Co jest dla Pani największym atutem przynależności do Aliant?

Największym atutem jest możliwość współpracy i świadczenia usług na arenie międzynarodowej. Z punktu widzenia klientów korporacyjnych, którzy prowadzą działalność w różnych krajach, międzynarodowe kancelarie prawne są postrzegane przez pryzmat jednolitych, wygórowanych standardów świadczenia usług prawnych oraz wysokiego poziomu etycznego. Kolejnym wartościowym aspek