Na te pytanie odpowiedzą organizatorzy podczas 4. już kongresu innoSHARE’18, który odbędzie się 27 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Goście porozmawiają nie tylko o nauce, innowacji i biznesie, ale przede wszystkim o ekspansji polskich firm i startupów na rynki zagraniczne.
Trzy dni Kongresu będą wypełnione panelami dyskusyjnymi, prezentacjami i wystąpieniami (impactTALK+, INTERview, imacptSPEECH, startupPITCH), w trakcie których swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się 100 wybitnych ekspertów z Polski i zagranicy. Pierwszy dzień zostanie poświęcony tematyce internacjonalizacji startupów i nauki oraz współpracy z młodą Polonią. Odbędzie się także warsztat dla startupów oraz spin-offów. Drugi dzień upłynie na dyskusjach dotyczących współpracy firm z naukowcami i naukowców z firmami. Przedstawione zostaną przykłady rozwoju działów R&D i sposoby komercjalizacji badań zagranicą. Ostatniego dnia odbędzie się BIOTECH Forum poświęcony rozwojowi onkologii, na którym wystąpi światowej sławy lekarz-naukowiec Luis A. Diaz, który przyleci po raz pierwszy do Polski. Lista tematów i ranga zaproszonych gości jest imponująca.
Spotkanie nauki i biznesu
„Przez ostatnie pół roku odwiedziliśmy wybrane skupiska Polonii na świecie. Byliśmy m.in. w Toronto, Chicago, Nowym Jorku, Baltimore, Londynie czy Sztokholmie. Dzięki temu na innoSHARE przyjadą osoby mieszkające na co dzień m.in. w: USA, Kanadzie, Meksyku, krajach Unii Europejskiej czy Australii, które zainteresowane są budowaniem sieci współpracy, dzieleniem się wiedzą oraz doświadczeniami w zakresie tworzenia startupów, wdrażania innowacji, ekspansji międzynarodowej, prowadzenia prac badawczo-rozwojowych czy też rozwijania w firmach działów badawczych” – mówi Sławomir Olejnik prezes Fundacji Polska Innowacyjna, organizator Kongresu innoSHARE.
Prelegentami na wydarzeniu będą znamienici eksperci m.in.:
- Ewelina Ferchow – twórczyni innowacyjnych programów dla startupów na Uniwersytecie w Monterey w Meksyku,
- dr Lech Ignatowicz – CEO startupu Biopromic, w który zainwestowała fundusz Global Goods należący do Billa Gatesa,
- Jacek Żurada – profesor na Wydziale Elektorniki Uniwersytetu Louisville w USA, kandydat na prezydenta IEEE w 2019 roku – organizacji zrzeszającego 400 tys. inżynierów na świecie,
- dr Bartłomiej Kołodziejczyk – twórca technologii produkcji wodoru, który sprzedaje obecnie klientom w Chinach, a samą firmę prowadzi w Melbourne i Singapurze,
- dr Katarzyna Marczuk – badacz i pracownik w firmie nuTonomy, w której opracowuje algorytmy do pojazdów autonomicznych, które spotkać można w Singapurze
i Bostonie, - dr George Jackowski – współtwórca ponad 30 firm biotechnologicznych w Kanadzie.
Podczas Kongresu spotkają się przedstawiciele różnych sektorów i branż np. nowych materiałów, kosmosu, elektroniki, biotechnologii czy sztucznej inteligencji.
Do uczestnictwa w Kongresie zaproszeni są m.in. startupy i spin-offy, przedsiębiorcy i inwestorzy, młodzi naukowcy, doktoranci i studenci z kół naukowych, instytucje otoczenia nauki i biznesu czy też administracja publiczna wspierająca rozwój innowacji. Zaproszeni są wszyscy, którzy w jakimkolwiek stopniu interesują się badaniami i rozwojem biznesowo-, naukowo-innowacyjnie.
Dołącz do międzynarodowej sieci
„Fundacja Polska Innowacyjna buduje międzynarodową sieć innowatorów, naukowców i ludzi ze świata biznesu opartą na młodych Polakach, Polonii oraz osobach polskiego pochodzenia, którzy mogą być wsparciem dla polskich startupów, naukowców czy firm w procesie internacjonalizacji” – mówi Sławomir Olejnik i dodaje – „Podobną siecią dysponują Izraelczycy i Irlandczycy, którzy aktywnie pomagają sobie na świecie, i dzięki temu szybciej rozwijają swoje firmy, startupy i badania.”
Trwają zapisy. Więcej informacji na stronie: www.innoshare.pl
MS, źródło: innoshare.pl