Revolut uzyskał finansowanie w wysokości 500 milionów dolarów w serii D. W efekcie osiągnął wycenę na poziomie 5,5 miliarda dolarów i stał się jedną z najwyżej wycenianych firm fintech na świecie.
Revolut stawia na nowe produkty
Revolut wykorzysta pozyskany kapitał do tworzenia nowych produktów na rynkach gdzie jest już dziś obecny. A także do rozwinięcia działalności bankowej w Europie i zwiększenia wykorzystania aplikacji do codziennych finansów
Liderem nowej rundy finansowania był amerykański fundusz inwestycyjny TCV, brało w niej również udział wielu dotychczasowych inwestorów. Dzięki wycenie na poziomie 5,5 miliarda dolarów, Revolut stał się jedną z najwyżej wycenianych spółek z branży fintech na świecie.
Revolut rośnie jak na drożdżach
Nie udałoby się pozyskać nowego kapitału, gdyby nie rosnący popyt i zaangażowanie ze strony konsumentów. Oraz solidne wyniki finansowe za poprzedni rok. W 2019 roku Revolut zwiększył liczbę klientów o 169%. Ponadto dzienną liczbę użytkowników korzystających z aplikacji o 380%, a w roku 2018 przychody wzrosły o 354%.
W efekcie pozyskany kapitał przeznaczony zostanie na dalszą poprawę doświadczeń klienta (customer experience). Dodatkowo na wzmocnienie oferty usług i produktów dla klientów indywidualnych. Oraz dla firm, na rynkach gdzie firma już dziś jest obecna. W szczególności na produkty, które zachęcą klientów do korzystania z aplikacji na co dzień. Fintech planuje uruchomienie pożyczek dla firm i klientów indywidualnych. Dodatkowo wyjście z ofertą oprocentowanych kont oszczędnościowych poza Wielką Brytanię. Ponadto poprawę jakości wsparcia i obsługi klienta, a także rozwinięcie działalności bankowej w Europie.
Współpraca z biznesem
Firma zamierza dalej zwiększać wartość i użyteczność planów Premium i Metal, które potwierdziły, że są dla biznesu ważnym źródłem przychodów. W 2019 roku przychody z tego tytułu wzrosły o 154%. Konta Premium i Metal oferują szereg benefitów. akich jak nielimitowana wymiana walut, dostęp do saloników lotniskowych, bezprowizyjny handel akcjami czy ubezpieczenie podróżne.
Firma zatrudnia ponad 2000 pracowników i planuje intensywnie zwiększać zatrudnienie w wielu lokalizacjach. Miniony rok był przełomowy pod kątem kluczowych transferów na szczeblu kierowniczym, które umocniły ład korporacyjny w spółce. Do fintechu dołączył Martin Gilbert, były prezes Standard Life Aberdeen, a obecnie szef Rady Dyrektorów Revolut. Jako Dyrektorzy Niewykonawczy dołączyli także Caroline Britton, wcześniej Partner w Deloitte odpowiedzialna za audyt oraz Bruce Wallace, wcześniej COO w Silicon Valley Bank.
Globalna platforma
“Naszym celem jest stworzenie globalnej platformy usług finansowych. Czyli jednej aplikacji, z pomocą której klienci mogą zarządzać wszystkimi swoimi potrzebami finansowymi, na co dzień. Nowa runda inwestycyjna potwierdziła, że inwestorzy mają zaufanie do naszego modelu biznesowego. W kolejnym kroku skupimy się na rozwoju działalności bankowej w Europie. Ponadto zachęceniu klientów do codziennego korzystania z naszej aplikacji i działaniach, dzięki którym osiągniemy rentowność. Fundusz TCV ma wieloletnie doświadczenie we wspieraniu założycieli firm, które zmieniają rynki w skali globalnej. Dlatego też cieszymy się na myśl o nowym partnerstwie i przygotowujemy wspólnie kolejny etap rozwoju” – powiedział Nik Storonski, współzałożyciel i CEO w Revolut.
“Jesteśmy zachwyceni współpracą z Nikiem, Władem i całym zespołem Revolut. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i skupieniu całej uwagi na zadowoleniu użytkownika, Revolut tworzy wyjątkowe doświadczenie klienta – wykracza ono daleko poza to, co oferują współczesne banki. Chcemy wspierać zespół Revolut i pomóc uczynić z firmy jedną z największych na świecie platform usług finansowych” – powiedział John Doran, General Partner w TCV.
O Revolut
Konsumenci mogą założyć oparte na aplikacji konto Revolut w 3 minuty, bezprowizyjnie płacić nim za granicą w ponad 150 walutach, wymieniać i przechowywać środki w 29 walutach lub wysyłać przelewy międzynarodowe i krajowe bez marży i dodatkowych opłat, po kursie międzybankowym.
Revolut powstał w 2015 roku, jako usługa do wymiany walut. Od tego czasu, dzięki stale uzupełnianej ofercie, wykroczył daleko poza pierwotne ramy. Dziś oferuje bezprowizyjny handel akcjami, ekspozycję na kryptowaluty, konta dla firm i wiele innych użytecznych funkcji.
Fintech z siedzibą w Londynie, zdobył ponad 10.000.000 klientów na świecie i zrealizował ponad 1 miliard transakcji wartych ponad 130 miliardów dolarów. Revolut obsługuje w Polsce ponad 900.000 klientów indywidualnych.
Revolut znalazł się w tym roku na liście Rocket List najlepszych startupów, dla których warto pracować w 2020 r. Fintech zatrudnia na świecie ponad 2000 osób, w 23 biurach, najwięcej spośród nich w Krakowie. Firma stale rekrutuje do krakowskich zespołów compliance, chargeback, customer support, poszukuje też programistów