Odmowa wypłaty odszkodowania np. po wypadku komunikacyjnym nie jest wcale sytuacją niespotykaną. Zdarza się bowiem, że zakład ubezpieczeniowy odmawia świadczenia pieniężnego. Przypadków, w których może to zrobić jest kilka. Nie wszystkie też są wynikiem analizy czy decyzji ubezpieczyciela. Często bywa tak, że sam poszkodowany przyczynia się do odmowy wypłaty. To można jednak szybko naprawić. W jaki sposób? O tym mówi ekspert Votum Odszkodowania Łukasz Łukasik
Odmowa wypłaty odszkodowania – przykłady:
- braki w dokumentach
- trwające postępowanie
- brak powtwierdzenia odpowiedzialności
- brak uszczerbku na zdrowiu
- subiektywna ocena ubezpieczyciela
Odmowa wypłaty odszkodowania nie oznacza zamknięcia postępowania. Poszkodowany może dalej dochodzić roszczeń i strarać się o wypłatę świadczenia. Początkiem jest złożenie pisma reklamacyjnego. Więcej na ten temat przeczytasz po kliknięciu w TO MIEJSCE.
Odszkodowanie to nie jedyne świadczenie które przyznawane jest poszkodowanym w wypadkach. Innym jest chociażby renta. Z poniższego akapitu dowiesz się o niej więcej:
Renta po wypadku. Bezterminowa nie znaczy dożywotnia
Renta po wypadku komunikacyjnym nie jest dana raz na zawsze. Istnieje wiele sytuacji, w których ubezpieczyciel może chcieć ją obniżyć. Jednym z takich przypadków jest przejście na emeryturę. O tej i innych sytuacjach mówi ekspert Votum Odszkodowania Michał Kasprzyk.
Renta po wypadku – kiedy może być obniżona
Takich przypadków jest conajmniej kilka. Wszytsko zależy od tego jak kształtują się koszty związane z codziennym funkcjonowaniem w tym leczeniem czy rehabilitacją. Chodzi także o cenny leków. Jeśli te będa spadały ubezpieczyciel może dążyć do obniżenia świadczenia. Inną bardzo istotną sytuacją jest ta w której osoba pobierająca świadczenie zbliża się do osiągnięcia wieku emerytalnego.