Niemal 200 biur nieruchomości z całej Polski weźmie udział w tegorocznej ogólnopolskiej akcji „Drzwi otwarte”, organizowanej przez Polską Federację Rynku Nieruchomości już po raz czwarty. Start już 30 marca, w Dzień Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami. Wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą lub zatelefonują do uczestniczących w kampanii biur mogą liczyć na bezpłatne porady dotyczące wszystkich zagadnień dotyczących obrotu nieruchomościami.
„Organizowane po raz czwarty „Drzwi otwarte” cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem konsumentów, którzy zgłaszają się do pośredników z różnymi, często trudnymi sprawami – mówi Leszek A. Hardek, prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.
W tym roku, z okazji jubileuszu 20-lecia PFRN, kampania odbywa się pod hasłem „Profesjonalni od 20 lat”. Konsumenci mogą liczyć na profesjonalną pomoc m.in. z zakresu procedur i dokumentów niezbędnych do przeniesienia własności nieruchomości, wyjaśnienia jej skomplikowanego stanu prawnego, sposobów radzenia sobie z obciążeniami, które mogą stanowić przeszkodę w zakupie nieruchomości, sposobów zabezpieczenia transakcji czy możliwości finansowania zakupu. Klienci mają też okazję poznać zasady i czynności, wykonywane przez pośrednika w ramach świadczonych usług, a także zapoznać się z aktualnymi ofertami biur. Podczas konsultacji pośrednicy w obrocie nieruchomościami oferują swoje wieloletnie doświadczenie oraz służą fachową wiedzą z zakresu prawa budowlanego, cywilnego, podatkowego, rzeczoznawstwa, etc.
Otwarte dla szerszej grupy zainteresowanych konsultacje i spotkania są szczególnie ważne po rządowej deregulacji zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami, kiedy to przestały obowiązywać wymogi dotyczące wykształcenia, odpowiednich kwalifikacji, niekaralności czy przestrzegania standardów zawodowych.
– Konsumenci często powierzają pośrednikom w obrocie nieruchomościami dorobek swojego życia. Rzetelna, odpowiadająca najwyższym standardom zawodowym i normom etycznym pomoc jest w tym wypadku nieoceniona. Tym bardziej, że docierające do PFRN głosy są niepokojące. Pośrednicy zapytani przez PFRN o ocenę rzeczywistości po deregulacji zauważają wzrost nieuczciwych praktyk i nieetycznych zachowań rynkowych – 55 proc. ankietowanych, a 22 proc. obserwuje spadek jakości świadczonych usług – wylicza Leszek A. Hardek.
źródło: PFRN