17 listopada odbyła się gala finałowa 12. edycji rankingu organizowanego przez portal brief.pl „50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie”. Wyróżnienia przyznano za nowatorskie projekty naukowe, biznesowe i komunikacyjne. Kto zaskakuje kreatywnością w praktyce?
Tegoroczna edycja 50-ki to był dosłownie i w przenośni kosmos! Z jednej strony urządzenia wykorzystane na orbicie i nanotechnologie, z drugiej NGO-sy, których działalność uwypukla ważne wyzwania społeczne. Największą wartością konkursu jest różnorodność, co obrazują wybrane w tym roku projekty i co najważniejsze „Made in Poland”.
„50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie” – główna wygrana
Laureatem pierwszego miejsca 12. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie został Grzegorz Brona, prezes firmy Creotech Instruments S.A. Wyróżnienie przyznano za tworzenie nowoczesnych technologii, które są kluczowe dla przemysłu kosmicznego, nauki oraz innych, ważnych sektorów gospodarki.
„50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie” – lista wyróżnionych
Każdego roku, od 12 lat, magazyn brief.pl nagradza ludzi za kreatywność zastosowaną w praktyce. W tym roku Kapituła pod przewodnictwem Macieja Ledziona – w której skład wchodzą managerowie i praktycy biznesu, wyróżniła następujące osoby:
Maciej Wysocki -BioCam Sp. z o.o. – BioCam to kapsułka endoskopowa, umożliwiająca przeprowadzenie zdalnie, przyjaznego dla pacjenta badania całego układu pokarmowego i automatyczną detekcję zmian patologicznych, dzięki opracowanym algorytmom sztucznej inteligencji.
Prof. Adriana Zaleska-Medynska -Nanosci Sp. z o.o. – Nanosci tworzy fotokatalityczne nanomateriały do generacji wodoru. Ponadto do oczyszczania i dezynfekcji powietrza, które nie wymagają wymiany filtra w okresie eksploatacji.
Justyna Pelc – Innspace – Innspace to grupa młodych naukowców zajmujących się projektami związanymi z kosmosem, w których to portfolio znajdują się wielokrotnie nagradzane projekty baz na Księżycu i Marsie, a także pojazdów kosmicznych.
Jacek Gnich – Nestmedic S.A. – Pregnabit Pro to innowacyjny system do przeprowadzenia badania teleKTG w zaciszu własnego domu.
W ramach uroczystości związanych z Galą odbyła się również konferencja merytoryczna na temat innowacyjnych ekosystemów w różnych krajach na świecie. Ponadto podczas prezentacji przedstawiono sposoby funkcjonowania start-upów m.in. w Izraelu, Chinach, USA, Ukrainie i Polsce. W roli prelegentów wystąpili: Ann S. Madi – attaché gospodarcza ambasady Izraela w Polsce, Leszek Ślazyk – ekspert od Gospodarki chińskiej, Łukasz Wawak – CEO fundacji Polish Ukrainian Startup Bridge. Ponadto także Efi Ben Artzy i Rafał Plutecki – eksperci od światowych rynków startupowych oraz Paweł Maj – przedstawiciel Warsaw Equity Group.
Źródło: Brief