Najbezpieczniejsze auto w czasie epidemii. Skąd je „na szybko” wziąć? Jazda samochodem zamiast publicznym transportem minimalizuje ryzyko zarażenia się koronawirusem.W związku z tym coraz więcej miast zawiesza opłaty za parkowanie i apeluje o rezygnację z komunikacji miejskiej. Co ważne kierowcy bez własnego samochodu mogą go od ręki wynająć nawet wyłącznie na czas kwarantanny i zwrócić je w dowolnym momencie bez konsekwencji finansowych.

Walka z epidemią wirusa COVID-19 wymaga ograniczenia kontaktów z innymi ludźmi. Jeśli z jakichś przyczyn musimy wyjść z domu, róbmy to w najbezpieczniejszy sposób. Władze miast apelują, żeby w miarę możliwości rezygnować z metra, tramwajów, pociągów podmiejskich i autobusów. Nie ulega wątpliwości, że ryzyko zarażenia się koronawirusem jest najmniejsze w przypadku jazdy samochodem. Wcale nie musisz mieć swojego auta, żeby czuć się komfortowo. Najbezpieczniejsze auto można szybko wypożyczyć.

Najbezpieczniejsze auto w czasie epidemii-trzy auta na drodze
Najbezpieczniejsze auto w czasie epidemii

Jak i za ile wypożyczyć auto na okres epidemii?

Na rynku działa wiele firm, w których można wypożyczyć samochód od ręki. Warto pamiętać, aby szukać firm oferujących wynajem auta przez internet, a kontakt z pracownikiem ograniczyć jedynie do szybkiego odbioru auta.

Przed odbiorem auta należy się również upewnić, czy zostało ono zdezynfekowane po poprzednim kierowcy. Wśród elementów wyposażenia, które w czasie epidemii wymagają szczególnej uwagi, można wymienić:

  • klamki,
  • panel kierowcy (kierownica, manetki, radio itp.)
  • gałka zmiany biegów,
  • klamry pasów bezpieczeństwa,
  • kluczyków do samochodów.

– Obecna sytuacja jest wyjątkowa. Z oczywistych względów obecnie klienci zwracają uwagę na cenę wynajmu i dostępność auta od ręki. Dlatego wypożyczając auto warto sprawdzić czy w kosztach uwzględniona jest obsługa techniczna, ubezpieczenie i całodobowe assistance. Dzięki temu klient będzie miał pewność, że w przypadku usterki nie zostanie obciążony dodatkowymi kosztami. Na początku można wynająć auto na 2-3 tygodnie, ale lepiej od razu upewnić się czy będzie możliwość przedłużenia wynajmu na kilka miesięcy – mówi Tomasz Jabłoński, Prezes Zarządu Masterlease należącej do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego

Cena wypożyczenia auta jest uzależniona od klasy pojazdu i okresu, na jaki chcemy go wynająć. Im jest dłuższy, tym stawka dobowa niższa. Przykładowo przy wynajmie małego miejskiego samochodu typu Fiat 500, Hyundai i20 czy Kia Picanto na 4 tygodnie stawka dzienna wynosi 60 zł (wg. cennika MasterRent24).

Najbezpieczniejsze auto na dłużej?

Epidemia z pewnością utrudnia zakup samochodu. Prognozy nie są optymistyczne – aktualny czas oczekiwania na nowy samochód to nawet pół roku. Niewykluczone też, że w górę pójdą ceny. Problemem może być ponadto rejestracja pojazdu – coraz więcej urzędów przestawia się na pracę zdalną i ogranicza niektóre swoje zadania np. do rejestrowania wyłącznie samochodów nowych. Rozwiązaniem może być sfinansowanie samochodu za pomocą wynajmu długoterminowego.

Oferta średnio- i długoterminowego wynajmu samochodów jest szeroka i dotyczy niemal wszystkich segmentów pojazdów. Ten sposób finansowania będzie obecnie korzystny szczególnie dla osób, które planowały zakup samochodu za gotówkę czy na kredyt. Epidemia koronawirusa sprawiła, że obecnie wolą nie wydawać jednorazowo dużej sumy pieniędzy lub nie wiązać się wieloletnimi umowami. Dlatego bezpieczniejszym finansowo rozwiązaniem będzie wynajęcie auta na rok lub dwa. Tym bardziej, że w Master1.pl wprowadziliśmy usługę elastycznego abonamentu. Oznacza ona, że w przypadku zawarcia umowy on-line na 12 miesięcy klient będzie miał możliwość jej rozwiązania w dowolnym momencie bez ponoszenia żadnych dodatkowych konsekwencji finansowych. Ponadto w ramach zwiększenia bezpieczeństwa cały proces od wyboru do finalizacji umowy można załatwić przez internet i skorzystać z opcji video chatu z naszym przedstawicielem. Rozmowa będzie prowadzona na żywo włącznie z prezentacją wybranego przez klienta samochodu. Cały proces można zakończyć dostawą samochodu pod dom – mówi Tomasz Jabłoński, Prezes Zarządu Masterlease

Źródło: Grupa Masterlease