Pensja na żądanie – nowe benefity pracownicze. Wynagrodzenie na życzenie to jeden najbardziej popularnych ostatnio benefitów pracowniczych. Zwiększa lojalność pracowników, działa motywująco i jest atrakcyjnym atutem w trakcie rekrutacji. Przyciąga nowych pracowników i zatrzymuje obecnych w organizacji, znajduje odzwierciedlenie w ich zaangażowaniu i efektywności.
W odróżnieniu od standardowych benefitów oferowanych przez większość pracodawców, dzięki możliwości elastycznej wypłaty należnego wynagrodzenia pracodawca uwalnia pracowników od stresu finansowego. Pensja na żądanie daje poczucie bezpieczeństwa i buduje relacje oparte na lojalności. Dzięki aplikacji Flexee zarejestrowany pracownik uzyskuje natychmiastowy dostęp do zarobionych przez siebie pieniędzy. Po zatwierdzeniu wypłaty niezwłocznie otrzymuje przelew na swoje konto bankowe, w trybie 24/7. Aplikacja rozlicza się z pracodawcą raz w miesiącu i zbiorczo – za wszystkie środki wypłacone wcześniej pracownikom. Pracodawca potrąca je z wynagrodzenia pracowników na podstawie udzielonej zgody w chwili realizacji wypłaty.
– Za pomocą aplikacji Flexee umożliwiamy pracownikom naszych klientów dostęp do wynagrodzenia, które wypracowali. Pracownicy naszych klientów w prosty sposób za pomocą darmowej aplikacji mobilnej mogą otrzymać wynagrodzenie w dowolnym momencie. Wystarczy zainstalować aplikację, dwa kliki i od Flexee wychodzi przelew na konto. Są to środki, to jest istotne, które pracownicy już zarobili – powiedział serwisowi eNewsroom Andrzej Nowak, prezes i założyciel Flexee.
– Środki, które im się należą, tylko są przez większość czasu są zamrożone na koncie pracodawcy – bo wypłata wynagrodzeń w Polsce najczęściej jest realizowana raz w miesiącu. A więc po 10 dniach pracy część środków jest zamrożona u pracodawcy – a my po prostu uwalniamy te pieniądze na życzenie naszych użytkowników. Obecnie obsługujemy ponad 20 klientów biznesowych – także duże firmy, zatrudniające ponad 10 tys. pracowników. Są to agencja pracy tymczasowej, firmy ochroniarskie, firmy ubezpieczeniowe, budowlane, firmy produkcyjne. Teraz, po pozyskaniu dużego inwestora, poszerzamy liczbę klientów. Szacuję, że jesteśmy w stanie mieć nawet 100 tys. użytkowników na koniec roku – prognozuje Nowak.
Źródło: eNewsroom
Przeczytaj także: Jakie auta najchętniej wybierają przedsiębiorcy?
Jakie auta najchętniej wybierają przedsiębiorcy? Przedsiębiorcy cenią sobie sprawdzone od lat marki i modele samochodów. 78 proc. przedsiębiorców poszukuje nowego auta, ale aktualna sytuacja powoduje, że skupiają się na rynku wtórnym. Ponad połowa przedsiębiorców decyduje się na pojazdy w wieku 4-5 lat, a tylko 12 proc. na roczne auta. Najpopularniejszym modelem wśród przedsiębiorców jest nowa Toyota Corolla. Ciekawą alternatywą staje się wynajem pojazdu – już 7 proc. przedsiębiorców korzysta z tego rozwiązania.