To był aktywny dzień, pełen wrażeń i pięknych, ambitnych kobiet. To był przede wszystkim dzień pełen wiedzy, która płynęła z ust znamienitych gości – m.in. Anny Jakubowski, Bożeny Leśniewskiej, Jacka Santorskiego czy Małgorzaty Ohme – którzy o dobrym przywództwie wiedzą chyba wszystko.  

https://www.facebook.com/BiznesTuba/videos/175404763327623/?__xts__[0]=68.ARAnXdBQUGUnIM0n0Fo7Fw9EaPhHSuY-fcWyVxds_sGOzD-ldOceBvhEgOGgKUbqAkklBGwSDsDi8NXhiNCm3b6ClDFViYf_RSguMNdcvPqHc1booLMc0lNmK9P28TaXpssyvJwxzdBu9j2zBMJUT3IEYZ6KxQxEKMqKFnn3WCqQQN1_0T3Yu5Fa3ieZ7Yk2zculr20hlesIPeS5fcGuzkKuWPslbuc7lWNN&__tn__=-R

Właśnie BE THE LEADER  i bycie dobrym przywódcą w życiu i w biznesie było tematem przewodnim XIII już konferencji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, która odbyła się w Muzeum Historii  Żydów Polskich POLIN. Zaproszeni na konferencję goście, mogli dowiedzieć się nieco teoretycznych aspektów, ale także praktycznych porad, jak ciągnąć za sobą tłumy i jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry przywódca. Eksperci mówili o tym, że lider to ten, który potrafi porwać tłumy, to także ten który potrafi zrobić następny krok, wtedy, kiedy wydaje się, że nie da się pójść do przodu; to także ten, który pozwala innym przełknąć gorycz porażki, by lepiej poczuć smak sukcesu.

Women’s Power!

Uczestniczki konferencji były przeróżne – jedne z bardzo wysokimi stanowiskami w najbardziej znaczących korporacjach, inne – wkraczające w świat własnego biznesu nowicjuszki. Łączyło je jedno – spotykając się z innymi kobietami chcą dzielić się własnymi doświadczeniami, chcą się wspierać i motywować. Podczas przerwy kawowej nie raz słyszeliśmy gromkie Women’s Power!

Takie spotkają dodają skrzydeł

Rozpoczęciem konferencji był jakże dziś ważny networking. Pozwala on nawiązać kontakty między paniami, wymienić się wizytówkami i być może rozpocząć współpracę. To także idealny moment aby się poznać, przed Paniami przecież cały wspólny dzień razem. Tuż po networkingu, odbyło się oficjalne przywitanie i rozpoczęcie konferencji przez mentorki i założycielki Fundacji Przedsiębiorczych Kobiet – Katarzynę Wierzbowską oraz Dorotę Czekaj.

Panie są chodzącymi przykładami tego, że kobieca siła może więcej! W rozmowie z Vogue, Panie niedawno opowiadały o swoich wzlotach i upadkach, dużo mówiły w wywiadzie także o kobiecej przyjaźni i pomocy, która pozwoliła przetrwać najtrudniejsze chwile.
"Czego jeszcze nauczyłyście się podczas pracy?
Kasia: Tego, że kobiety lubią być razem. Potrzebują wzajemnego wsparcia. Jak siedzimy w domu, użalając się nad sobą, nie stworzymy nic nowego. Wychodząc na świat, by porozmawiać z innymi kobietami, zaczynamy rozumieć, że nie jesteśmy w naszych doświadczeniach odosobnione. Nauczyłyśmy się też, i teraz uczymy inne kobiety, że wypada mówić o biznesie wśród przyjaciółek. Networking nie przeczy przyjaźni! "

Fragment artykułu „Kobiety kobietom”, Anny Konieczyńskiej

Nie zabrakło także motywujących przemówień partnerów wydarzenia: Beaty Czakańskiej – Citi Handlowy oraz Grzegorza Wolffa – Miasto Stołeczne Warszawa.

Tuż po nich prelekcje Pań, które dzięki doświadczeniu, samodoskonaleniu oraz samozaparciu w biznesie zdobyły wiele. Udowodniła to choćby Anna Jakubowski, która opowiedziała o tym, że to CO robimy jest ważne, jednak dużo ważniejsze jest JAK to robimy (wykład pt. „It’s in your HOW”).  Inspirującą prelekcją było wystąpienie Jagody Gandziarowskiej-Ziołeckiej i Rafała Olejniczaka z Pracowni Gier Szkoleniowych, którzy mówili o samoświadomości lidera. Nie zabrakło także wystąpienia nawiązującego do najnowszych, technologicznych trendów. O potrzebie transformacji cyfrowej, w czasach kiedy prawie 90 proc. ludzi korzysta z internetu, opowiedział Tomasz Woźniak z Future Mind.

Na XIII już konferencję Sieci Przedsiębiorczych Kobiet zaproszono także redaktor naczelną Onet Kobieta. Małgorzata Ohme – psycholog z zawodu, opowiedziała o tym jak wychować dziecko na lidera swojego życia. Bo przecież, bycie liderem swojego życia to nie to samo co bycie liderem w społeczności.

Według Małgosi to coś więcej, to kierowanie swoim najważniejszym biznesem jakim jest życie w taki sposób, by brać pod uwagę swoje potrzeby, marzenia, wartości, intuicję.

Tuż po przerwie kawowej przyszedł czas na moduł BE THE LEADER, czyli wystąpienia trzech liderek, które podzieliły się swoimi doświadczeniami przywódczymi. Na scenę wyszła więc Barbara Sołtysińska, założycielka IndaHash – platformy pomagającej zarządzać kampaniami z influencerami. Tuż po niej na scenę wyszła dynamiczna Elina Toneva, która opowiedziała o tym, jak walczyć bez walki, bazując na swoim doświadczeniu w sztukach walki Krav Maga United.

Wyczekiwaną prelekcją była z pewnością prezentacja Bożeny Leśniewskiej, wiceprezes Orange Polska, która udowodniła, że chcieć to także móc. W wykładzie pt. „Moja osobista podróż lidera w dynamicznym świecie biznesu i technologii” opowiedziała o tym, jak brak doświadczenia w danej dziedzinie, przerodziło się w zawodowy sukces. Moduł BE THE LEADER zamknął Jacek Santorski, znany terapeuta, superwizor, wydawca, założyciel Akademii Psychologii Przywództwa, który odpowiedział na pytanie: Jak nigdy nie być niewolnicą stereotypów.

Naszym najważniejszym i najtrudniejszym przeciwnikiem, który działa z zewnątrz, ale może zakorzenić się w zakamarkach naszych umysłów, są negatywne, prymitywne stereotypy na temat „kobiecości i męskości” w biznesie, przywództwie i zarządach. Wielkim wyzwaniem dla współczesnych, samodzielnych i samosterownych kobiet jest „nie dać się wpisać w schematy, które im nie służą”. Szczególnie groźny i powszechny jest stereotyp, rozpowszechniany przez wielu mężczyzn, ale też „kupowany” przez kobiety, że mężczyzna w biznesie może być drapieżny – „męski” i wrażliwy zarazem, natomiast kobieta – jeśli jest skuteczna – wtedy jest zimna i bezduszna i przyjmuje „męski” stereotyp, albo pozostając kobieca, naturalna, czuła czy opiekuńcza, okazuje się „marna” zawodowo i biznesowo – mówił podczas konferencji.

Zobacz, kto uczestniczył w ubiegłorocznej konferencji SPK

W kobietach siła – podsumowanie konferencji „Smarter Together”

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet zadbała także o stymulujące wystąpienia w duchu storytellingu: BE THE CHANGE. W tym roku wystąpiły w nich Daria Mejnartowicz – organizatorka akcji pomocy humanitarnej na świecie, Katarzyna Pawlikowska – badaczka kobiet oraz Monika Osęka – pilotka.

Na koniec odbyły się seminaria pozwalające zdobyć dodatkową wiedzę z zakresów programowania (Marcin Baryłka/Coders Lab), samoświadomości lidera (Jagoda Gandziarowska – Ziołecka i Rafał Olejniczak/Pracownia Gier Szkoleniowych), samoobrony (Elina Toneva/Krav Maga United) oraz rozwoju social mediów (Rafał Ferber/Mordor na Domaniewskiej).

Magda Strzykalska

Polub nas na FB i bądź na bieżąco z informacjami ze świata biznesu:

Wczorajsza konferencja Sieć Przedsiębiorczych Kobiet zgromadziła ponad 500 osób❗ Piękne kobiety, głównie przyszłe…

Opublikowany przez BiznesTuba.pl Środa, 17 października 2018