Sukces polskiego pojazdu elektrycznego Triggo na targach CES 2022. Triggo wzbudził duże zainteresowanie na tegorocznym Consumer Electronic Show w Las Vegas, który zakończył się w zeszłym tygodniu. Pojazd elektryczny, którego twórcami są Polacy, pojawił się wśród takich premier jak zmieniające kolor BMW, luksusowy elektryk Mercedesa, czy nowy samochód VISION-S od Sony.

CES – największe wydarzenie technologiczne na świecie

To tutaj nowe technologie i innowacje spotykają się z mediami, inwestorami oraz publicznością z USA i całego świata. Tegoroczna edycja odbywała się od 5 do 8 stycznia i gościła ponad 2200 wystawców. Wydarzenie przyciągnęło 40 tysięcy uczestników, w tym ponad 1,8 tysiąca przedstawicieli mediów. Ponadto podczas targów debiutowały niemal wszystkie nowości od globalnych graczy. Swoje premiery zaliczyły m.in. zmieniający kolor karoserii BMW, luksusowy elektryk Mercedesa EQXX, technologia bezprzewodowego prądu, czy humanoidalne roboty. Z kolei firma Sony zaprezentowała swój pomysł na motoryzację w XXI wieku i na CES przywiozła model samochodu VISION-S. Wśród tych premier pojawił się także najnowszy prototyp przedprodukcyjny Triggo, choć jeszcze pierwszego dnia wydarzenia pojazd miał oficjalny status zagubionego.

Sukces polskiego pojazdu elektrycznego Triggo na targach CES 2022 - mężczyzna robi zdjęcie czerwonemu pojazdowi.
Sukces polskiego pojazdu elektrycznego Triggo na targach CES 2022

Innowacyjny Triggo pojazdem przyszłości

Cały zespół Triggo do CES przygotowywał się intensywnie przez wiele ostatnich tygodni. Wystawę przygotował tak, aby jak najlepiej zaprezentować uczestnikom wydarzenia potencjał i unikatowość rozwiązań oferowanych przez Triggo. Jej kluczowym elementem miał być prototyp przedprodukcyjny pojazdu przystosowany do demonstracji swojej największej przewagi w świecie mikromobilności. Innymi słowy zmiennej geometrii przedniego zawieszenia.

Dla zespołu Triggo wizyta w Las Vegas rozpoczęła się dość nerwowo. W przeddzień otwarcia tegorocznego Consumer Electronic Show lotniczy przewoźnik Lufthansa Cargo poinformował o zagubieniu skrzyni z egzemplarzem pojazdu. Okazało się, że wielką, ważącą prawie tonę skrzynię można zgubić, zupełnie jak walizkę. Jak poinformował szef Triggo Rafał Budweil obecność innowacyjnego pojazdu Triggo na największych targach technologicznych na świecie stanęła pod znakiem zapytania. Po całym dniu śledztwa, polski wynalazek odnalazł się w San Diego. Niestety Triggo nie zdążył dotrzeć na pierwszy dzień targów. Następnego dnia, po wielu godzinach pełnych emocji, udało się sprowadzić pojazd do Las Vegas. Skrzynia była zniszczona, więc pojawił się strach, że pojazd jest w podobnym stanie. Na szczęście Triggo przetrwał bez najmniejszego zadrapania! Uruchomił się bez problemu i dojechał na salę wystawową, gdzie czekało przygotowane na niego miejsce.

Sukces pojazdu elektrycznego Triggo na targach w Las Vegas

Triggo cieszył się wielkim zainteresowaniem ze strony odwiedzających. Stoisko firmy odwiedziło kilka tysięcy zwiedzających, którzy na własne oczy mogli zobaczyć Triggo, zmieniający jednym przyciskiem swoją szerokość z trybu samochodowego na motocyklowy. Wideo pokazujące ten proces natychmiast zaczęły pojawiać się w mediach społecznościowych, a przedstawiciele spółki udzielili szeregu wywiadów dla międzynarodowych mediów.

Sukces polskiego pojazdu elektrycznego Triggo na targach CES 2022 - mężczyzna udziela wywiadu do kamery, w tle stoi czerwony pojazd.
Sukces polskiego pojazdu elektrycznego Triggo na targach CES 2022

Odwiedzający targi w Las Vegas mieli także możliwość zdalnie sterować Triggo, które znajdowało się w Warszawie czyli ponad 9000 kilometrów od miejsca targów. To rozwiązanie cieszyło się niezwykle dużym zainteresowaniem. Dotyczyło zarówno wykorzystania teleoperacji, jak i samego zaskoczenia ludzi, którzy na chwilę mogli wcielić się w rolę kierowcy zdalnego. Poprowadzić Triggo znajdujące się w tak ogromnej odległości od Las Vegas. Prezentacja udowodniła gotowość technologiczną do wprowadzenia usługi „car in 5 minutes”, czyli możliwości zamówienia Triggo pod wskazany adres.

Źródło: Triggo

Przeczytaj także: Miękkie kompetencje dają twarde konsekwencje

Miękkie kompetencje dają twarde konsekwencje. Rozmowa z Martą Obrycką, dyrektorką merytoryczną studiów podyplomowych Akademia Nowoczesnego Zarządzania Coachingowego w WSM w Warszawie, o tym, co jest istotne dla lidera w czasie zmian.

Jeśli pracownicy czują, że są traktowani po partnersku, łatwiej jest im realizować zadania. Wspólne przejście przez kryzys buduje wdzięczność, chęć zaangażowania się i wspierania pracodawcy. Dzięki takiej postawie pracodawca może osiągać więcej, nie dlatego, że pracownik musi dla niego pracować, ale że chce.