Prof. Danuta Hübner, prof. Jerzy Stępień oraz prof. Marek Bryx będą gośćmi honorowymi jubileuszowego XX Kongresu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Wydarzenie, odbywające się pod hasłem „Profesjonalni od 20 lat” odbędzie się już 22 i 23 maja w Warszawie.

W ciągu ostatnich 20 lat rynek nieruchomości bardzo się zmienił. Przybyło nieruchomości, pojawiły się nowe sposoby finansowania transakcji oraz nieznane wcześniej specjalizacje obsługujące rynek. Zmieniło się również podejście Polaków do dokonywania transakcji na rynku nieruchomości. Obecnie także jesteśmy w trakcie dynamicznych zmian. I tylko współpraca oraz wymiana doświadczeń pomiędzy profesjonalistami, uczestnikami rynku, pozwoli sprostać nowym wyzwaniom. Pośrednicy i zarządcy mają wpływ na otoczenie wtedy, gdy działają razem – mówi Leszek A. Hardek, prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Branża w praktyce

Podczas obrad XX Kongresu PFRN prof. Danuta Hübner, posłanka do Parlamentu Europejskiego i pierwszy polski komisarz w UE, poruszy temat zarządzania ekonomią w okresie pokryzysowym w Unii. Prof. Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, przeanalizuje proces legislacyjny w Polsce na przykładzie deregulacji zawodów pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości, zaś prof. Marek Bryx, Kierownik Katedry Inwestycji i Nieruchomości  Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i były wiceminister infrastruktury w rządzie Leszka Millera, przedstawi zmiany na rynku nieruchomości w ostatnim ćwierćwieczu oraz potencjalne obszary przyszłych działań.

Podczas XX Kongresu zebrani będą także dyskutowali o roli CEPI CEI, europejskiej reprezentacji pośredników i zarządców (wystąpienie Claudine Speltz i Manuela Negrao) oraz o integracji środowiska i współpracy jako szansie na przyszłość (z udziałem Christine M. Todd, Dyrektor Generalnej Northern Virginia Association of Realtors i Mary Bayat, Prezydenta NVAR).

Kongres to również dzielenie się doświadczeniem i prezentacja praktycznych rozwiązań. Uczestnicy porozmawiają m.in. o tym, jak zabiegać o klienta na dynamicznie rozwijającym się rynku (Jacek Kotarbiński, uznany autorytet świata marketingu, autor bestselerowej książki „Sztuka rynkologii”) oraz jak budować markę wiarygodnego eksperta (Joanna Malinowska-Parzydło, autorka bloga „Jesteś Marką”, były dyrektor personalny TVN S.A.).

Forum  wymiany myśli

Rynek nieruchomości znajduje się obecnie w przełomowym momencie. Wiele problemów, jak choćby umiejętność odnalezienia się w rzeczywistości po deregulacji zawodów pośrednika i zarządcy, już za nami. Centralny Rejestr Pośredników i Zarządców PFRN, w którym można odszukać specjalistów z licencjami PFRN, cieszy się popularnością. Przed nami kolejne wyzwania. Kongres, który rokrocznie skupia kilkuset profesjonalistów,  to doskonała okazja do tego, by o nich dyskutować – zapewnia Leszek A. Hardek.

Organizowane co roku, nieprzerwanie od 20 lat, Kongresy PRFN, to najważniejszy głos środowiska i największe wydarzenie w branży. W wykładach i prelekcjach, poruszających najbardziej aktualne dla sektora zagadnienia, bierze udział ok. 400 osób, profesjonalistów i pasjonatów rynku nieruchomości. Co roku gośćmi honorowymi są wybitni specjaliści oraz autorytety naukowe z kraju i zagranicy. W ubiegłych latach byli to m.in. Claudine Speltz, Prezydent Europejskiej Rady Nieruchomości, Janusz Lewandowski, Komisarz Unii Europejskiej, prof. Jacek Łaszek z Narodowego Banku Polskiego czy ekonomista prof. Witold Orłowski.

Polska Federacja Rynku Nieruchomości – jako dobrowolna organizacja zawodowa, zrzeszająca podmioty zajmujące się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami i zarządzaniem nieruchomościami, działa na polskim rynku od 1995 roku. Federację tworzą 24 regionalne stowarzyszenia, skupiające ponad 3500 osób, profesjonalistów legitymujących się najwyższymi kwalifikacjami. PFRN dba o prawidłowy rozwój rynku nieruchomości, aktywnie uczestnicząc z ramienia organizacji Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej w konsultacjach aktów prawnych dotyczących sektora oraz reprezentując interesy branży w Europie, jako członek CEPI CEI.

źródło: PRFN