Jeden z wiodących producentów aut samochodowych zaprasza do skorzystania z wyjazdu trasą SlowRoad. Czym jest projekt i do kogo jest skierowany? Na te i inne pytania odpowiadamy w krótkim artykule, który – mamy nadzieje – przyniesie odprężenie po ciężkim tygodniu pracy, stając się ciekawą propozycją na weekendowy lub dłuższy „reset”. Korzystając z zasobów portalu www.slowroad.pl wybraliśmy także ciekawe miejsca, warte odwiedzenia! 

Strona internetowa www.slowroad.pl to internetowy przewodnik po regionalnych trasach samochodowych w naszym kraju, zachęta do wyjazdu z miasta w wolnym czasie, często w nieoczywistym kierunku, z dala od centrów masowej turystyki. Indywidualny pomysł na relaks blisko natury, zgodnie z rytmem pór roku, można odnaleźć w rodzinnych zajazdach, agroturystycznych pensjonatach, dworkach
i leśniczówkach. W projekcie Slow Road tworzonym przez Mazda Motor Polska autentyczne są miejsca i ludzie, którzy je tworzą. Smak regionalnych potraw wyznacza pora roku, a nie chwilowa moda, bliskość natury działa jak magnes, a sama trasa dojazdu z każdym kilometrem dawkuje pozytywną energię.

W nowej odsłonie strony www.slowroad.pl każdy, kto chce spędzić czas poza głównym nurtem turystycznym i skorzystać z malowniczych dróg, znajdzie pomysł na jednodniową wycieczkę po okolicy, weekendowy wypad do sąsiedniego województwa, lub inspirację do wakacyjnego pobytu dla całej rodziny. To także świetny przewodnik dla wszystkich tych, którzy chcą rozerwać się za miastem (w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od miejsca zamieszkania), jednak nie mają czasu ani na wyszukanie ciekawych miejsc odpoczynku, ani na sprawdzenie trasy dojazdu. SlowRoad wszystko to oferuje.

W bazie projektu, oprócz urokliwych tras przez lasy czy w pobliżu jezior, znajdziemy także setki miejsc noclegowo-gastronomicznych: restauracji, godnych polecenia atrakcji, a także dostosowanych do naszego budżetu hoteli, apartamentów czy agroturystyk – w zależności od naszych potrzeb i upodobań, znajdziemy zarówno luksusowe hotele z basenem, jak i wiejskoklimatyczne chatki w niewygórowanej cenie za nocleg.

W każde z miejsc dojechać można samochodem osobowym, bez napędu 4×4, choć szlaki terenowe także zostały uwzględnione. Co ważne, nie trzeba być właścicielem Mazdy, by skorzystać z rekomendacji Slow Road.

 

– Projekt Slow Road to także zważanie na detale. Wiarygodna i niepowtarzalna atmosfera miejsc oznaczonych na trasie jest równie istotna, jak ciekawa trasa dojazdu, która daje radość z prowadzenia samochodu. Nieoczywiste punkty na trasie do wyznaczonego celu zachęcają do zatrzymania się i poznania lokalnych atrakcji. Motto Mazdy „Drive Together” to zachęta do wyruszenia w drogę, inspiracja do wspólnego spędzania czasu, korzystania z mobilności i zerwania z codzienną rutyną. Nasza baza obejmuje już ponad setkę ciekawych miejsc, a do końca tego roku chcemy zaproponować co najmniej jedną inspirującą trasę z rekomendowanymi przez nas punktami w każdym z 16 województw – podkreśla Szymon Sołtysik, Dyrektor ds. PR Mazda Motor Poland, koordynujący projekt Slow Road.

Akcja promocyjna Slow Road, uruchomiona z inicjatywy Mazda Motor Poland prawie 3 lata temu, cieszy się popularnością nie tylko wśród wiernych fanów, ale doceniona została też przez ważnych partnerów. Władze regionu Mazowsze po raz kolejny zdecydowały się na aktywne zaangażowanie w inicjatywę Slow Road doceniając walory poznawcze i promocyjne projektu. W ramach współpracy,
w oparciu o stronę www.slowroad.pl, powstaje inspirująca baza najpiękniejszych tras prowadzących do najciekawszych miejsc w duchu slow, nie tylko na Mazowszu.

Trasy Slow Road zaplanowane są, jako wyjazdy 1, 2 lub 3-dniowe. W ramach każdej z nich opisane są nie tylko interesujące miejsca warte poznania, ale także regionalne atrakcje, warsztaty czy wycieczki. Korzystanie z przewodnika po trasach Slow Road jest bezpłatne zarówno dla kierowców planujących swoją trasę, jak i wizyty w opisywanych miejscach. Każdy punkt noclegowy prezentowany w internetowym przewodniku został sprawdzony i odwiedzony przez redaktorów serwisu.

Dorotowo i piękny hotel Galery69. Z jednej strony jest to hotel, a z drugiej – galeria przez duże G. Miejsce stworzone i w całości zaprojektowane przez Małgorzatę i Wojciecha Żółtowskich zgodnie z ich marzeniami. W obiekcie znajduje się prywatny basen oraz SPA. Miejsce relaksu, raczej nie dla rodzin z dzieci.

 

Gdy przejeżdża się przez Mirosławiec, trudno go nie zauważyć. To miasteczko należy do tych setek i tysięcy podobnych do siebie miejsc. Główna droga, kilka bocznych ulic. Sterczące betonowe bloki pośród wiejskich domów – symbol rozkwitu minionej epoki. Pośród tej szarości Republika Wyobraźni świeci niczym gwiazda nadziei.

 

Folwark Karczemka nie przyjmuje dużej liczby gości. W wygodnych łóżkach pomieści się tu około 20 osób, co przy tak wielkiej przestrzeni daje wrażenie, że jest się tu samemu. Pokoje urządzono z niezwykłą dbałością o szczegóły. Wyróżnia je świetna strefa wypoczynkowa z wygodnymi kanapami i miejscem idealnym na długie wieczorne rozmowy. W willi możecie spróbować również win w klimatycznej piwnicy, która otwierana jest na specjalne życzenie gości.

 

Oczyszczalnię nazywano kiedyś „Stodołą Grzechów i Cnót”, dlatego wystrój kolejnych pokoi nawiązuje do konkretnych grzechów lub cnót. że nie przyjmuje gości indywidualnych. Charakter Oczyszczalni wręcz wymusza odwiedziny grupy ludzi o wspólnym celu lub pasji, takimi jak joga, burza mózgów, spotkanie klasowe 40 lat po maturze, wypad kumpli z pracy, kurs fotografii portretowej. Nie jest to miejsce przystosowane do odpoczynku z dziećmi.

 

Więcej o projekcie Slow Road by Mazda na www.slowroad.pl oraz na mediach społecznościowych: