W poniedziałek, 13 października w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji projektu Fundacji im. Lesława A. Pagi „Liderzy w ochronie zdrowia”, skierowanego do studentów kierunków ekonomicznych, medycznych i farmaceutycznych oraz prawa i administracji. Jego celem jest wykształcenie najlepszej, otwartej na zmiany kadry managerskiej, która w przyszłości będzie zarządzać służbą zdrowia i placówkami medycznymi.
W tegorocznej, trwającej od września edycji projektu wzięło udział 31 uczestników. Do udziału w nim zaproszono studentów kierunków m in. zarządzania, ekonomii, prawa, medycyny, którzy swoją przyszłość zawodową chcą związać z obszarem usług medycznych. Dzięki cyklowi wykładów, debat i warsztatów, a także dzięki praktykom w firmach partnerskich mogli oni pozyskać kompleksową wiedzę na temat zagadnień regulujących funkcjonowanie publicznej i prywatnej służby zdrowia.
Projekt był również okazją do spotkań i dyskusji ze specjalistami i ekspertami rynku usług medycznych, farmaceutycznych oraz nowych technologii. W ich trakcie stypendyści tegorocznej edycji koncentrowali się koniecznych zmianach w tym sektorze, a w szczególności na obszarach takich jak nowoczesne trendy w edukacji medycznej i profilaktyce zdrowotnej, wykorzystanie telemedycyny w diagnostyce onkologicznej, sposobach optymalizacji wydatków prywatnych, ponoszonych na opiekę medyczną, usprawnieniu funkcjonowania szpitalnych oddziałów ratunkowych. Swoje propozycje mogli skonfrontować z opiniami ekspertów podczas debaty towarzyszącej poniedziałkowemu podsumowaniu projektu.
Przyszłość sektora ochrony zdrowia należy do młodych ludzi – powiedziała Ewa Paga, Prezes Fundacji im. Lesława A. Pagi – dlatego zaangażowaliśmy się w kształcenie nowoczesnej kadry managerskiej, która będzie prezentowała najwyższe umiejętności z zakresu zarządzania jak i dogłębnie znała specyfikę i otoczenie szczególnego sektora jakim jest służba zdrowia. – dodaje.
Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.
Partnerzy merytoryczni projektu to: Asseco, Adamed, Euromedic Polska, Formedis, Infarma, LUX MED, Pelion, PwC oraz Scanmed Multimedis.
Partnerzy wspierający: Kancelaria Adwokacka Czyżewscy, Centrum Medyczne „Żelazna”, HRK, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Lekam, Kancelaria Kieszkowska Rutkowska Kolasiński oraz Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie.