Home Biznes Zapanuj nad czasem i zostań panem swojego życia – Brian Tracy

Zapanuj nad czasem i zostań panem swojego życia – Brian Tracy

Poznaj 10 typów czasu i efektywnie reaguj na wyzwania codzienności – to jeden ze sposobów na udany start w nowym roku! Autor, którego przedstawiać nie trzeba publikuje książkę, zdradzającą w mistrzowski sposób metody panowania nad czasem.

Jeśli zastawiałeś się kiedykolwiek, jak efektywnie dysponować swoim czasem, to odpowiedź Briana Tracy jest pasjonująca. W skrócie: nie marnuj czasu, bo on stanowi istotę twojego życia. A w rozwinięciu przeczytaj 10 niesamowicie wartko napisanych rozdziałów, które pozwolą ci zrozumieć, że najważniejsze są twoje wybory i decyzje.

Brian Tracy wyróżnia aż 10 różnych rodzajów czasów, zaczynając od czasu na planowanie strategiczne i wyznaczanie celów. Jest tylko jedna cecha, którą musisz się wykazać, aby wygrać – to precyzyjnie określony cel – Twoja świadomość, czego chcesz. Jeśli chcesz wiedzieć, jak osiągać zakładane cele to musisz poznać zasady rządzące czasem produktywnym – to drugi z opisywanych przez autora typów czasu, którym dysponujemy. Następny jest czas na podnoszenie zarobków – bo każdy z nas chce zarabiać więcej, każdy dąży do finansowej niezależności. A jeśli tak jak Brian Tracy uważasz, że wszelkie bogactwo ma swoje źródło w umyśle i wierzysz, że bogactwo to pomysły, a nie pieniądze to w rozdziale o czasie wolnym znajdziesz inspirujące porady, jak rozwijać się i uczyć nieustannie.

Jeśli sięgniesz po tę lekturę to znaczy, że wiesz, że twój sukces, postęp i poziom zarobków zależą najbardziej od tego, w jaki sposób wykorzystujesz dany sobie czas. W rozdziale opisującym czas pracy, autor rozprawia się nie tylko z 7 głównymi złodziejami czasu, ale także charakteryzuje rodzaje decyzji, które podejmujemy w sferze naszego zawodowego życia. Najciekawszy dla wielu czytelników będzie z pewnością rozdział poświęcony czasowi kreatywnemu, bo przecież jeden pomysł może odmienić twoje zawodowe życie i przynieść ci bogactwo. Opowieść o sposobach na wyjście ze strefy komfortu, potrzebie działania i odnalezieniu w sobie geniusza,  to wyśmienita lektura. I wcale nie jest to lukrowana laurka dla tych, którym udało się osiągnąć sukces. Na każdej kartce tej książki czytelnik otrzymuje praktyczną analizę czynników, które może rzeczywiście odmienić w swoim życiu, wyłącznie za sprawą zmiany swoich nawyków i podejścia do kwestii czasu. Piękna jest hiperbola pomiędzy czasem kreatywnym, a czasem rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji, bez oceniania, który z nich jest ważniejszy. Jak myśleć w kategoriach działania, skupić się na efektywności, by dokonać w swoim życiu przełomu i jak osiągnąć 500% wzrost (tak niektórym się to udaje ;-))) zrozumiesz, jak tylko zaczniesz czytać. Ostatnie rozdziały książki poświęcone są czasowi dla rodziny i innych ludzi, szczególnie ważnemu, gdy z perspektywy czasu zrozumiesz, że naprawdę żyłeś robiąc coś w duchu miłości. Czas na odpoczynek i wyciszenie zamykają poradnik Briana Tracy, a ty będziesz żałować, że książka tak szybko się skończyła.

Wydawnictwo: MT Biznes, cena 42,90 zł, 259 stron

http://www.mtbiznes.pl/b2291-zapanuj-nad-czasem-zostan-panem-swojego-zycia.htm