Home Bezpieczeństwo Cyberbezpieczeństwo głównym tematem konferencji Atlantic Council

Cyberbezpieczeństwo głównym tematem konferencji Atlantic Council

W dniach 16-17 stycznia odbędzie się w Warszawie konferencja organizowana przez Atlantic Council, poświęcona będzie strategicznym wyzwaniom cyberbezpieczeństwa. Eksperci zajmą się zagadnieniami w trzech ścieżkach: polityki, innowacji i przywództwa w sektorze prywatnym. Wydarzenie jest częścią inicjatywy partnerstwa polsko-amerykańskiego „100 lat razem”.

W ciągu dwóch dni uczestnicy będą omawiali kluczowe kwestie będące podstawą ciągłej transformacji cyfrowej w Polsce, takie jak rola innowacji, walka z dezinformacją, technologie chmurowe, ochrona infrastruktury krytycznej i edukacja w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Wśród uczestników są eksperci w dziedzinach cyberbezpieczeństwa, IT, innowacji, obrony i polityki zagranicznej ze Stanów Zjednoczonych, Polski i innych krajów europejskich.  W konferencji weźmie udział również premier Mateusz Morawiecki i były dowódca US Cyber ​​Command, generał Keith Alexander.

– Cyfrowa transformacja i jej wpływ na społeczeństwo i gospodarkę sprawiają, że cyberbezpieczeństwo jest kluczowym wyzwaniem biznesowym i rozwojowym. Żadne państwo, ani firma nie poradzi sobie z tym wyzwaniem same. Współpraca międzynarodowa jest kluczem do wszechstronnych, nowoczesnych i elastycznych rozwiązań cyberbezpieczeństwa i jest sposobem na rozwiązanie kryzysu kapitału ludzkiego w tej branży. Jako niekwestionowany lider polskiego sektora bankowego, każdego dnia wspieramy rozwój Polski i Polaków. Dlatego jesteśmy zaangażowani w ideę polsko-amerykańskiego sojuszu cyberbezpieczeństwa – możemy czerpać korzyści zarówno na poziomie poszczególnych podmiotów, jak i gospodarki narodowej – mówi prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, Zbigniew Jagiełło.

Konferencja jest częścią wspieranej przez bank inicjatywy Atlantic Council „Sto lat razem”, której celem jest umacnianie polsko-amerykańskiego partnerstwa opartego na wspólnych wartościach, interesach i zaangażowaniu w silną transatlantycką wspólnotę wolności.

– Cieszymy się, że dzięki tej konferencji możemy rozwijać potencjał Polski, która może się stać światowym liderem w cyberbezpieczeństwie” – powiedział Frederick Kempe, prezes i dyrektor generalny Atlantic Council. Ta konferencja jest częścią działań, które pogłębiają  zaangażowanie Atlantic Council w Polsce, ważnego sojusznika Stanów Zjednoczonych, który świętuje setną rocznicę odzyskania niepodległości. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych 100 lat polsko-amerykańskiej przyjaźni i sojuszu, dzięki któremu łatwiej sprostamy najpilniejszym wyzwaniom tego stulecia.

Wśród prelegentów konferencji znajdą się: Adam Marciniak, wiceprezes PKO Banku Polskiego; Ambasador Daniel Fried, członek Atlantic Council i były ambasador USA w Polsce; Tom Bossert, były asystent prezydenta USA ds. Bezpieczeństwa wewnętrznego i zwalczania terroryzmu; Piotr Kalbarczyk, Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa w PKO Banku Polskim; Gen. William Mayville, Były zastępca dowódcy US Cyber ​​Command; Merle Maigre, wiceprezes ds. Relacji rządowych w CybExer Technologies; Christopher Porter, główny strateg wywiadu w FireEye; Klara Jordan, dyrektor Inicjatywy Cyber ​​Statecraft Rady Atlantyckiej; Fred Streefland, Regionalny Dyrektor ds. Bezpieczeństwa (CSO) w Europie Północnej i Wschodniej w Palo Alto Networks, Paula Januszkiewicz, założycielka i CEO CQURE.