Wystartował Kongres Nowej Mobilności 2022! 12 września, pod hasłem „E-Mobility in Poland. What’s next?” rozpoczęła się III edycja najważniejszego wydarzenia branży zrównoważonego transportu w Polsce i regionie CEE – Kongres Nowej Mobilności 2022.

Kongres Nowej Mobilności 2022 poświęcony jest tematyce elektromobilności i zrównoważonemu transportowi. Trzydniowe wydarzenie odbywające się w łódzkim EC1 gromadzi ponad 1500 uczestników z całej Europy. W tym 140 prelegentów, 400 ekspertów i praktyków rynku oraz kilkudziesięciu wystawców i dziennikarzy.

Producenci, firmy technologiczne, infrastrukturalne i energetyczne, operatorzy transportowi, rozwijające się startupy i decydenci rozmawiają na temat wprowadzanych na rynek technologii nowej generacji. Ponadto identyfikują modele biznesowe, wymagania infrastrukturalne oraz partnerstwa gwarantujące finansowanie projektów mobilnościowych. Przede wszystkim Kongres wyznacza jasne i czytelne cele – rozwój sektora e-mobility w Polsce. Ponadto ekologiczny i zielony transport oraz zrównoważony przepływ ludzi, towarów i usług w Polsce.

Wystartował Kongres Nowej Mobilności 2022! - ludzie na auli siedzą i oglądają wystąpienia prelegentów na scenie.
Wystartował Kongres Nowej Mobilności 2022!

Pierwszy dzień Kongresu obfitował w szereg merytorycznych debat, prezentacji, spotkań oraz warsztatów. Pierwszą z nich była debata zatytułowana: „Mapa zmian w sektorze transportu do 2035 r.”, w której udział wzięli: prezydent Łodzi – Hanna Zdanowska i Head of European Acceptance Visa – Richard Campion. Ponadto dyrektor zarządzający. PSPA- Maciej Mazur, CEO, Eleport – Raul Potisepp oraz prezes zarządu Volkswagen Group Polska – Pavel Šolc.

Patronat Honorowy nad Kongresem objął Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Organizatorami konferencji są: Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Miasto Łódź.

Przeczytaj także: Motoryzacyjna rewolucja czy ewolucja? Szczerze o pieniądzach odc. 133

Czy zmiany w motoryzacji to ewolucja czy może już rewolucja? Czy za kilkanaście lat kupować będziemy wyłącznie auta elektryczne i czy nadąży za tym rozbudowa infrastruktury? Na te i inne pytania w najnowszym odcinku programu  @Szczerze o pieniądzach  odpowiada Jakub Faryś, Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego a zaprasza Ernest Bodziuch.