Wykończenie mieszkania pod klucz od dewelopera – dlaczego warto? Zakup mieszkania w stanie deweloperskim wiąże się z koniecznością jego wykończenia, umeblowania i wyposażenia. Wiele osób, które zdecydowało się na zakup własnego M, zastanawia się jak sprawnie i nie dużym kosztem je wykończyć. Dobrze zaufać ekspertom i sprawdzić jak usługa wykończeniowa wygląda w profesjonalnej firmie, która pomoże w odbiorze lokalu od dewelopera. Ponadto realizuje naszą wizję projektu lub zaproponuje nam oryginalną aranżację. Zajmie się także zamówieniem materiałów i wykończy nasze mieszkanie w preferowanym terminie.

Wojna w Ukrainie mocno uderzyła w polską gospodarkę. Ceny materiałów budowlanych, już i tak wysokie, jeszcze bardziej poszły w górę. Duży problem jest także z ich dostępnością. Brakuje ekip remontowych, które często składały się z pracowników z Ukrainy. Wielu z nich wyjechało, walczyć o swój kraj. Do tego dochodzi niepewna sytuacja na rynku walutowym. Uleganie emocjom nigdy nie jest dobrym doradcą. Dlatego jeśli klucze do swojego wymarzonego M odbieramy za kilkanaście miesięcy, warto zastanowić już teraz jak je wykończyć i ile będzie to kosztowało. Bez konieczności podejmowania decyzji już dziś.

Wykończenie mieszkania pod klucz od dewelopera - dlaczego warto? - w salonie stoi kanapa , stół i krzesła, przy ścianie stoi obraz.
Wykończenie mieszkania pod klucz od dewelopera – dlaczego warto?

Mieszkania od dewelopera – popyt wyprzedził podaż

W 2021r. na sześciu największych rynkach nieruchomości w Polsce, deweloperzy sprzedali łącznie ponad 64,5 tys. lokali, wprowadzając jednocześnie ok. 59 tys. nowych mieszkań. Mimo wysokich cen, mieszkania na rynku pierwotnym sprzedawały się w bardzo szybkim tempie. Część osób, które w zeszłym roku kupiły wymarzone M, będzie je odbierać teraz lub za kilkanaście miesięcy. Będą one podejmować decyzję, w jaki sposób je wyremontować i urządzić.

Mieszkania pod klucz – dlaczego warto zaufać specjalistom?

Ceny towarów i usług poszły tak mocno w górę, że nie możemy pozwolić sobie na żadną pomyłkę. Może nas ona bowiem drogo kosztować. Decydując się na remont czy wykończenie mieszkania na własną rękę, trudno jest nam określić dokładne ramy czasowe i fundusze. Wynika to z tego, że nie mamy fachowej wiedzy i doświadczenia. Zaangażowanie ekipy remontowej z polecenia, np. od znajomych, również nie daje nam gwarancji, że jakość i czas wykończenia będzie zgodny z założonym planem. Dodatkowo ze względu na rosnące koszty, wielu fachowców nie chce podpisywać z klientami umów z określonym budżetem. Co później może owocować w nieprzyjemne sytuacje. Podpisanie umowy z profesjonalną firmą daje nam poczucie bezpieczeństwa, pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. To także duża oszczędność na podatku VAT, ponieważ usługi remontowe opodatkowane są jedynie na 8%.

Mieszkania pod klucz – układ funkcjonalny i odpowiednia aranżacja

Układ funkcjonalny mieszkania to najprościej mówiąc, rzut mieszkania z góry, z rozlokowanymi najważniejszymi elementami architektury i wyposażenia, w odpowiedniej skali, dopasowany do indywidualnych potrzeb jego domowników. Jest to jeden z najważniejszych elementów, na samym początku projektu. Odpowiedni rozkład pomieszczeń, wpływa na wygodę i ergonomię mieszkania, a aranżacja nadaje im stylu i designu. Czym innym jest zaprojektowanie małej kawalerki dla singla, a czym innym dużego domu dla całej rodziny.

Źródło: redNet Dom / tabelaofert.pl