WOŚP. Padł rekord. Ile zebrano podczas 29. Finału? Tegoroczny Finał WOŚP dobiegł końca, a emocje sięgnęły zenitu. W różnych formach ludzie grali na całym świecie – online, przed telewizorami i stacjonarnie. 

To był wyjątkowy i najdłuższy Finał w historii! 27 godzin transmisji online ze studia finałowego, koncerty, licytacje i niesamowite emocje. Pomimo panujących, trudnych warunków epidemiologicznych spowodowanych COVID-19 udało się zorganizować piękną Zadymę w Środku Zimy. 

WOŚP. Padł rekord. Ile zebrano podczas 29. akcji Finału? - ludzie w studiu telewizyjnym na finale WOŚP
WOŚP. Padł rekord. Ile zebrano podczas 29. akcji Finału?

WOŚP. Ile zebrano?

Deklarowana łączna kwota, która jest sumą kwot szacunkowych od sztabów, wyników zbiórek elektronicznych w momencie zakończenia Finału w studiu oraz darowizn przekazanych przez partnerów to 127 495 626 zł!

Ostateczną zebraną kwotę na rzecz 29. Finału WOŚP, poznamy 7 kwietnia w Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku Orkiestra grała dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Nadal możesz wspierać Finał

Najgorętszy dzień roku, czyli Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej dobiegł ku końcowi, ale nie oznacza to końca naszych zbiórek. Nie zdążyłeś wpłacić swojej darowizny? Nic straconego! Do 15 lutego 2021 r. masz czas na wsparcie działań Fundacji WOŚP poprzez wysłanie wiadomości SMS. 

Ponadto do 14 lutego 2021 r. można brać też udział w licytacjach Allegro. Zobacz najciekawsze aukcje i licytuj.

Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców

Przede wszystkim jednym z najbardziej emocjonujących wydarzeń podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jest Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców. Jej najbardziej prestiżowym symbolem są Złote Serduszka i Złote Karty Telefoniczne.

W finałowym studiu

Transmisja ze studia trwała nieprzerwanie 27 godzin. Rozpoczęła się w sobotę 30 stycznia koncertem zaprzyjaźnionego z Fundacją Piotra Bukartyka. natomiast zakończyła w niedzielę 31 stycznia koncertem zespołu Voo Voo. Łącznie na finałowej scenie grało 21 zespołów. Natomiast w samym studiu spotkać znane osoby, które poprzez swoje działania wsparły kwestę na rzecz 29. Finału WOŚP. Ponadto na licytacje Allegro trafiła między innymi suknia ślubna od Izabeli Janachowskiej, rakieta od Igi Świątek z French Open. Ponadto możliwość wylicytowania wizyty na planie serialu “Tajemnica Zawodowa”.

Więcej licytacji znajdziesz na stronie Allegro.

Źródło: www.wosp.org.pl