Ulga na powrót – kto skorzysta? Polski rząd zachęca emigrantów do powrotu do kraju. Podatnicy, którzy przez minimum trzy lata mieszkali i pracowali za granicą, mogą skorzystać z PIT-0 ulgi na powrót. Przez cztery lata od powrotu do kraju, takie osoby mogą nie płacić PIT.

PIT-0 ulga na powrót dotyczy osób, które zamieszkały w Polsce po 31 grudnia 2021 r. Objęte są nią niektóre przychody podatnika (np. z pracy na etacie) do wysokości 85 528 zł w roku podatkowym.

Jeżeli uzyskujesz przychody z pracy na etacie lub z umowy zlecenia zawartej z firmą, aby pracodawca czy zleceniodawca mógł stosować ulgę, powinieneś złożyć stosowne oświadczenie.

Ulga na powrót - kto skorzysta? - walizka na lotnisku.
Ulga na powrót – kto skorzysta?

Jakie przychody obejmuje ulga na powrót?

Zwolnienie dotyczy przychodów z:
  • pracy na etacie (umowa o pracę, stosunek służbowy, praca nakładcza, spółdzielczy stosunek pracy),
  • umów zlecenia zawartych z firmą,
  • działalności gospodarczej opodatkowanej według skali podatkowej, 19% podatkiem liniowym, stawką 5% (tzw. ulga IP Box) oraz ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych osiągniętych w czterech następujących po sobie latach.

Źródło: gov.pl

Przeczytaj także: Zdrowy i aktywny styl życia z Aurec Home

Zdrowy i aktywny styl życia z Aurec Home. Dziś, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, dom stał się oazą dobrego samopoczucia i miejscem dbania o siebie i bliskich. Transformacja stylu życia związana z pandemią koronawirusa skierowała naszą uwagę na zdrowie, które stało się priorytetem. Poszukujemy bezpiecznej, komfortowej i wielofunkcyjnej przestrzeni do życia. Nowoczesne strefy relaksu Aurec Active, w których można uprawiać sport i wypoczywać w zgodzie z naturą są szczególnie cennymi profitami oferowanymi mieszkańcom przez dewelopera. 

Pandemia koronawirusa wprowadziła wiele ograniczeń, w tym mniejszą aktywność. Rzadziej odwiedzamy przyjaciół, kluby fitness, pracujemy zdalnie lub izolujemy się na kwarantannie. W nowej rzeczywistości znacznie trudniej znaleźć bezpieczną przestrzeń, w której można zadbać o aktywność ruchową czy wypoczynek w komfortowych warunkach.

W ostatnich latach na znaczeniu zyskuje filozofia zrównoważonego budownictwa oraz konkretne działania, które świadomi deweloperzy podejmują projektując nowoczesne osiedla. Nie brakuje w nich przestrzeni dostosowanych do potrzeb singli, młodych małżonków, par spodziewających się nowych członków rodziny jak i seniorów.