Taksówką na szczepienie. FREE NOW zwraca koszty przejazdów do punktów szczepień. Aplikacja do zamawiania przejazdów, zapewnia pomoc w przejazdach na szczepienie przeciwko Covid-19 w obrębie 7 polskich miast: Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Poznania, Wrocławia, Łodzi i Katowic. FREE NOW planuje zwrócić koszty blisko 10 000 przejazdów taksówką w ramach pomocy polskim pasażerom w dojazdach na szczepienie. To pierwsza tego typu inicjatywa wśród firm i platform taxi w Polsce.

Inicjatywa FREE NOW “Taksówką na szczepienie”, powstała głównie z myślą o osobach, które obecnie się szczepią. Przede wszystkim z grupy zero, a także potrzebujących i seniorach, którzy nie mają możliwości samodzielnego dojazdu na/z szczepienia. Do skorzystania z oferty FREE NOW zachęca więc też osoby, które mają pod opieką osoby starsze lub potrzebujące.  

Taksówką na szczepienie. FREE NOW zwraca koszty przejazdów do punktów szczepień - grafika, lekarz robi zastrzyk starszej osobie w ramię.
Taksówką na szczepienie. FREE NOW zwraca koszty przejazdów do punktów szczepień

1 milion EUR na przejazdy

Podobne działania FREE NOW prowadzi również w siedmiu innych krajach europejskich, m.in. Niemczech, Hiszpanii i Włoszech. FREE NOW zamierza przeznaczyć 1 milion EUR na przejazdy do punktów szczepień w Europie. 

Marka FREE NOW świadczy usługi mobilne i czuje się zobowiązana wobec mieszkańców miast, by być dla nich dostępną w sytuacjach, w których potrzebują wygodnego, bezpiecznego i szybkiego dojazdu na miejsce. Oferta transportu na szczepienia jest realną pomocą dla osób, które mogą jej potrzebować. Inicjatywa zwraca uwagę na osoby samotne, starsze i chore, które wymagają wsparcia. FREE NOW umożliwia realizację pomocy oferując wygodną aplikację. Za jej pomocą jest możliwość zdalnego zamówienia i bezgotówkowego opłacenia przejazdu, także dla osoby trzeciej. Koszty tych przejazdów będzie zwrócony w pełni lub w większości. Na podstawie rachunku za kurs, który osoba zamawiająca otrzymuje automatycznie na swój adres email.

FREE NOW pragnie zapewnić wygodne przejazdy dla jak największej liczby pasażerów. Dlatego zobowiązuje się zwrócić do 25 PLN za każdy przejazd osoby szczepionej. Innymi słowy do 50 PLN za dojazd i powrót z punktu szczepień). Ponad 85% przejazdów w opcji Lite+Screen we FREE NOW wynosi mniej niż ta kwota. Jeden użytkownik może otrzymać zwroty z 2 przejazdów.

Jak skorzystać z inicjatywy “Taksówką na szczepienie”? 

Aby skorzystać ze zwrotu kosztów za dojazd taksówką FREE NOW na szczepienie, należy przesłać w formularzu

  1. zdjęcie lub skan dowolnego dokumentu potwierdzającego wizytę na szczepieniu,
  2. Rachunek za przejazd FREE NOW z adresem punktu szczepienia jako początkowym lub docelowym. Rachunek za przejazd pasażer otrzymuje na swój adres e-mail po każdym kursie. 

Kierowcy otrzymują pełną kwotę za przejazd. Zwrot kosztów dla szczepionych osób pokrywany jest w pełni z budżetu FREE NOW. FREE NOW rekomenduje wybór opcji Lite+Screen, ponieważ gwarantuje ona przejazd autem wyposażonym w przesłonę ochronną. 

Więcej informacji na stronie: www.free-now.com/pl/covid-vaccination/ 

Źródło: FREE NOW